کد خبر: 698011
تاریخ انتشار :

رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد | جدیدترین قیمت خودرو امروز 3 دی

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، 3 دی 1402 در حال تکرار روند افزایشی هفته گذشته است. از هفته گذشته با وجود ثبات نرخ ارز، بازار خودرو تحت تأثیر افزایش تقاضا، به صورت صعودی گزارش می‌شود؛ اما دلیل ادامه این روند چیست؟

رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد | جدیدترین قیمت خودرو امروز 3 دی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بازار خودرو امروز، یک‌شنبه 3 دی 1402 کار خود را با افزایش قیمت در اغلب محصولات آغاز کرد. روند بازار خودرو تحت تأثیر سه مولفه نرخ دلار، عرضه و تقاضا، تغییر می‌کند که در شرایط فعلی با توجه به ثبات نرخ دلار، احتمالاً تغییراتی در میزان عرضه و تقاضا خودرو، باعث صعود دوباره بازار پس از چندین ماه رکود شده است.

میزان عرضه خودرو توسط خودروسازان داخلی با توجه به روند تحویل تعهدات، تغییر چندانی ندارد؛ اما بازار شب عید می‌تواند تقاضا را افزایش دهد که همین افزایش تقاضا، می‌تواند عامل رشد قیمت‌های فعلی باشد.

قیمت خودروهای داخلی

بازار خودروهای داخلی همانند هفته گذشته به صورت افزایشی گزارش می‌شود.

ساینا S دنده‌ای دوگانه‌سوز یکی از اقتصادی‌ترین محصولات دوگانه‌سوز بازار داخلی است که پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 390 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G سدان لوکس سایپاست که از ماه‌های گذشته در محدوده 580 میلیون الی 590 میلیون تومان نوسان دارد. این خودرو امروز با سه میلیون تومان افت قیمت کار خود را آغاز کرد تا با ارزش 588 میلیون تومان معامله شود.

سمند سورن‌پلاس دوگانه‌سوز یکی دیگر از محصولات بازار داخلی است که با سوخت CNG نیز کار می‌کند. این خودرو با صعود 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، وارد کانال 650 میلیون تومان شد.

رانا پلاس پانوراما از سدان‌های سقف شیشه‌ای ایران خودرو نیز حدود پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 550 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار، افزایش جزئی را تجربه می‌کند.

جک J4 آپشنال یکی از اقتصادی‌ترین خودروهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود که با رشد 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته وارد کانال 750 میلیون تومان شد.

کی‌ام‌سی K7 کراس‌اوور لوکس کرمان موتور نیز 15 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 630 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما 8S جدیدترین کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو، 10 میلیون تومان ارزان‌تر شده و با یک میلیارد و 685 میلیون تومان معامله می‌شود.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو در روزهای گذشته از رکود چندین ماهه خود خارج شده و معاملات آن در حال رونق گرفتن است. همان‌طور که در گزارش‌های پیشین نیز اشاره شد، درصورتی که واردات خودرو به همین تعداد کم بسنده شود، احتمالاً رشدهای بیشتری نیز در انتظار بازار باشد. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها