کد خبر: 698538
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با حشمت الله فلاحت پیشه

سیاست قربانی سیاستمداران فرصت‌طلب شده

فعال سیاسی گفت: کاهش میل جامعه به مشارکت در انتخابات ربط به عملکرد فرصت طلبان دو جناح دارد و امروز عدم اعتماد مردم به حوزه سیاسی را به وضوح مشاهده می کنیم.

سیاست قربانی سیاستمداران فرصت‌طلب شده
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات مجلس 10 اسفند برگزار می شود اما امروز مهمتر از آرایش صحنه رقابت، میزان سطح مشارکت دغدغه اصلی دلسوزان نظام و انقلاب است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره آسیب عدم مشارکت در انتخابات گفت: عوامل مختلفی در این مسئله دخیل هستند. امروز به واسطه عملکردهای گذشته، اصولگرایی و اصلاح طلبی برای جامعه ایران معنا و مفهوم خود را از دست داده اند و بسیاری از سیاستمداران مربوط به دو اردوگاه اصلاحات و اصولگرا دیگر هیچ بروز و ظهور ملموس و اثرگذاری ندارند.

وی افزود: متأسفانه دو جریان سیاسی اصلی کشور یعنی اصولگرایی و اصلاح طلبی قربانی سیاستمداران فرصت طلب جناح خود شدند؛ کسانی که معمولا بر امواج پوپولیسم سوار می شدند تا به مناصب و امتیازات مدنظرشان دست پیدا کنند. فرصت طلبان سیاسی چون نگاه کوتاه مدت به مسائل داشتند هیچ گاه کار بنیادی و نهادی ماندگار نیز در دوران مسئولیت شان انجام ندادند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: حرص و ولع فرصت طلبان برای کسب قدرت و ثروت لطمات زیان باری به کشور زد. عموما آنها تازه به دوران رسیده بودند و در دوران مسئولیت شان به جای آنکه تحقق شعارهای اصلی جناح خود را در عرصه اجرا و تقنین پیگیر شوند، از آن شعارها برای تحکیم پایه های قدرت خودشان و بهره مندی بیشتر از مزایای اقتصادی حضور در قدرت استفاده کردند.

وی با اشاره به فسادهای کلان اقتصادی سال های اخیر ادامه داد: این پرونده ها در دولت های مختلف چپ و راست مفتوح شدند. در واقع کاهش میل جامعه به مشارکت در انتخابات ربط به عملکرد فرصت طلبان دو جناح دارد و امروز عدم اعتماد مردم به حوزه سیاسی را به وضوح مشاهده می کنیم. 

این نماینده ادوار مجلس اظهار کرد: در مجموع حوزه سیاسی کشور قربانی سیاستمداران فرصت طلب شد؛ کسانی که مسائل را نتیجه گرا می بینند و نتیجه گرایی شان را به انتخابات نیز تسری داده اند و صرفا به پیروزی خود و همفکران خودشان فکر کرده اند. حال آنکه آنچه برای حاکمیت اهمیت دارد حضور پرشور و نشاط مردم در انتخابات است. 

دیدگاه تان را بنویسید