کد خبر: 698629
تاریخ انتشار :

خطیب نماز جمعه تهران:

دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ماجرای فتنه ۸۸ هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.

دشمنان همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی‌اکبری ظهر امروز (جمعه ۸ دی ۱۴۰۲) در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به نزدیک بودن به نهم دی اظهار کرد: در جریان فتنه آمریکایی-صهیونیستی ۸۸، دشمنان قسم خورده ملت ایران دشمنی خود را نسبت به انتخابات نشان دادند. آنها همیشه به دنبال تحریم انتخابات هستند و اگر موفق به این کار نشوند، مثل سال ۸۸ نتیجه انتخابات را زیر سوال می‌برند.

وی افزود: در سال ۸۸ بزرگ‌ترین فتنه بعد از انقلاب به دست نفوذی‌ها و عناصر ساده‌لوح رقم خورد و ملت ایران را به لبه پرتگاه برد. سران فتنه با ادعای دروغین تقلب، ظلم بزرگی به ملت ایران کردند، حق‌الناس را زیر پا گذاشتند، دشمن را خوشحال و راه را برای نقشه آمریکایی-صهیونیستی برای ایجاد دیکتاتوری و هرج و مرج باز کردند.

حاج علی اکبری اضافه کرد: آنها عزت و امنیت ملی را به بازی گرفتند و خساراتی به بار آوردند که قابل جبران نیست به همین دلیل ماجرای فتنه ۸۸ هیچ وقت نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.

وی در ادامه یادآور شد: تدابیر و صبر راهبردی رهبر عزیزمان و بصیرت ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام و ملت را از این فتنه خطرناک نجات داد و در روز نهم دی حضور تمام‌کننده ملت، آتش فتنه را خاموش کرد و فتنه‌گران را ناکام گذاشت.

خطیب جمعه تهران با اشاره به نزدیک بودن دو انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند، عنوان کرد: نخبگان جناح‌های مختلف انتخابات را یا زینتی می‌بینند یا ابزاری اما در نگاه رهبر عزیزمان، انتخابات مبتنی بر آموزه‌های دینی هم وظیفه شرعی و هم تکلیف عقلی است که بهترین روش برای تجلی اراده مردم در جامعه به حساب می‌آید. انتخابات هم راه جلوگیری از دیکتاتوری و هم روش مقابله با هرج و مرج است.

وی ادامه داد: در این دیدگاه، منافع بلندمدت ملت ایران صیانت می‌شود. اگر انتخابات با مشارکت قوی و رقابت جدی در کمال سلامت و محیطی امن برگزار شود، حرکت ملت به سوی قله‌ها تضمین می‌شود. باید قدر انتخابات را بدانیم و برای در آغوش گرفتن این هدیه بزرگ انقلاب اسلامی آماده شویم. این هدیه خداوند به ملت ایران برای استقلال و آزادی است.

علی‌اکبری با بیان اینکه انتخابات آینده در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود اظهار کرد: این انتخابات در حالی که منطقه در شرایطی حسای و جهان در تب و تاب تحولات بزرگی است در یک پیچ تاریخی اتفاق می‌افتد و باید همه کسانی که اثری در اجتماع دارند مقدمات را به گونه‌ای فراهم کنند که ذیل چهار راهبردی که رهبر عزیزمان فرمودند، دو خصوصیت یعنی مشارکت بسیار قوی که پشتوانه آبرو، وحدت و امنیت ملی است و انتخاب باکیفیت را داشته باشیم.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با یادآوری تقارن سالروز شهادت سردار سلیمانی با ایام ولادت حضرت فاطمه (س)، خاطرنشان کرد: عجب تقارن الهام‌بخشی است. همانطور که رهبر عزیزمان فرمودند باید ببینیم چه زمینه‌ای است که امثال حاج قاسم‌ها به دست می‌آیند. این زمینه همان مسئله مادر و ریشه‌ها و اصالت‌هاست. باید درک متفاوتی از مکتب حاج قاسم به دست بیاوریم و آن مسئله تربیتی و توجه به ریشه‌ها و بنیان‌هاست.

وی با اشاره به حضور مردم در تشییع پیکر شهید سید رضی موسوی، بیان کرد: این مرد بزرگ عمر بابرکت خود را همراه سردار دل‌ها بود و برای پشتیبانی و سازماندهی جبهه مقاومت تلاش می‌کرد. دشمنان و صهیونیست‌های تبهکار، او را بهتر از ما شناخته بودند. لعنت خدا، فرشتگان، انبیا و صالحان بر شما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید. ملت عزیز ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.

حاج علی‌اکبری همچنین با تاکید بر جنایت صهیونیست‌ها در غزه، گفت: آقا فرمودند که صهیونیست‌های تبهکار در خلق جنایت‌ها بی‌نظیر عمل کردند و مردم مقاوم فلسطین و مجاهدان هم مقاومت بی‌نظیری از خود به جا گذاشتند. درود خدا بر این ملت قهرمان و مقاوم که انتقام 75 سال را در 75 روز از دشمنان تبهکار می‌گیرند و همچنان ایستاده‌اند. خداوند لطف خود را بر ملت مظلوم و مقاوم و مجاهدان فلسطینی بیشتر کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها