کد خبر: 698633
تاریخ انتشار :

حمله اسموتریچ به بایدن: ما سرنوشت خود را به دست بیگانگان نمی‌سپاریم

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی با این مسأله که ایالات متحده و جو بایدن، رئیس جمهور آن، سرنوشت اسرائیل را کنترل کنند، مخالفت و تاکید کرد که تا زمانی که وی در کابینه رژیم صهیونیستی است، اموال تشکیلات خودگردان فلسطین را آزاد نخواهد کرد.

حمله اسموتریچ به بایدن: ما سرنوشت خود را به دست بیگانگان نمی‌سپاریم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی با بیان اینکه «ما به ایالات متحده و رئیس جمهور آن احترام می گذاریم، اما هرگز سرنوشت خود را به دست بیگانگان نمی‌سپاریم»، افزود: تا زمانی که من در سمت خود باقی بمانم، حتی یک شِکل به دست «تروریستها» در غزه نمی‌رسد.

این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی از مکالمه تلفنی «سخت» بایدن با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آخر هفته گذشته در مورد تصمیم برای کسر بخشی از مالیات‌هایی که برای تشکیلات خودگردان فلسطین جمع‌آوری می‌کند، خبر دادند.

یک مقام آمریکایی به آکسیوس گفت که این بخش از تماس یکی از «سخت‌ترین مکالمات» بود و این «نشانه‌ای از افزایش تنش‌های فزاینده بین بایدن و نتانیاهو است». به گفته این سایت، نتانیاهو با فشار دولت بایدن برای آزاد کردن اموال و با مخالفت اسموتریچ که تهدید به استعفا کرده است، مواجه است، استعفایی که می‌تواند دولت ائتلافی را در معرض خطر قرار دهد.

به گفته مقامات، بایدن از نتانیاهو خواسته است که پیشنهادی را که خودش چندین هفته پیش مطرح کرده بود، بپذیرد، یعنی انتقال درآمدهای مالیاتی به نروژ برای حفظ و نگهداری تا رسیدن به توافقی که ترس اسرائیل از رسیدن این پول به حماس را برطرف کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها