کد خبر: 699040
تاریخ انتشار :

تحلیل دیگران؛

دخالت دولت در انتخابات؛ از حرف تا عمل

دولت بار دیگر بر عدم دخالت در انتخابات تاکید کرده اما برخی گروه‌های اصولگرا این را باور ندارند.

دخالت دولت در انتخابات؛ از حرف تا عمل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - در حالی که ابراهیم رئیسی در نشست مشترک با استانداران تاکید می کرد که مجموعه دولت در انتخابات پیش رو نامزد یا لیست انتخاباتی نخواهد داشت و از هیچ نامزد و لیستی نیز حمایت نخواهد کرد مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با سلام ویژه ابراهیم رئیسی در همایش گروه تازه تاسیس شریان شرکت کرد و رقابت درون جریان اصولگرایی را «لازم» دانست.

مدتهاست که جریان نزدیک به قالیباف و اصولگرایان معتقدند که دولت نباید در انتخابات مداخله ای داشته باشد و با دادن رای و لیست تلاش کند تا قوه مقننه را هم از دست اصولگرایان خارج کرده و در اختیار جریان پایداری قرار دهد.

آنطرف اما گروه شریان با حضور اعضایی از جنس پایداری و وزرا و معاونان ابراهیم رئیسی آغاز به کار کرد و از نگاه جریان اصولگرایی این حزب با دخالت دولت درحال فعالیت انتخاباتی است.

با وجود تکذیب رئیس جمهور و تاکید بر اینکه دولت هیچ نامزدی در انتخابات مجلس نخواهد داشت حجت الاسلام حاج ابوالقاسم مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت به مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب رفت تا در همایش گروه شریان شرکت کند. او در این همایش که افرادی چون فرزند آیت الله مصباح یزدی هم در آن شرکت کرده بودند گفت: تعدد جریانهایی که در چارچوب انقلاب تعریف میشوند برای رقابت لازم است و ما باید در داخل جبهه انقلاب یک رقابت سالم را برپا کنیم و شریان هم به عنوان یک جریان در چارچوب انقلاب به مشارکت در انتخابات کمک خواهد کرد.

 مشاور رئیسی تاکید میکرد که بنده حامل سلام آقای رئیس جمهور به این جمع هستم و ایشان هم معتقد به رقابت واقعی در انتخابات است و همیشه گفته اند که همه گروه ها باید بتوانند آزادانه در انتخابات شرکت کنند. حالا اصولگرایان نمی دانند که ابراهیم رئیسی قرار است در انتخابات لیست کسانی که به دولتش نزدیک هستند را حمایت کند و یا آنکه بدون توجه به رقابت های جریان اصولگرایی تنها به نقش برگزاری انتخابات اکتفا کند.


منبع: امتداد

 

دیدگاه تان را بنویسید