کد خبر: 699413
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد

ترسیم آمریکای 2025/ آیا رسانه های غربی بازگشت ترامپ را پذیرفته اند؟!

ترامپ پیش از این اشاراتی کرده بود که اگر در انتخابات پیروز شود، یک دگرگونی اساسی در مسائل سیاست داخلی را آغاز خواهد کرد.

ترسیم آمریکای 2025/ آیا رسانه های غربی بازگشت ترامپ را پذیرفته اند؟!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - این روزها رسانه های غربی دست به آینده پژوهی تحولات امریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 میلادی زده اند. پیش فرض تعداد قابل توجهی از رساته های غربی ، مبتنی بر پیروزی احتمالی ترامپ بر جوبایدن رئیس جمهور کنونی امریکا شکل گرفته است. کاهش محسوس میزان حمایتهای عمومی از بایدن در نظرسنجی های ایالتی و عمومی، این روند را تشدید کرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه اخیر خود با شبکه فاکس‌نیوز می‌گوید، او دیکتاتور نخواهد بود، به جز در روز اول حضورش در کاخ سفید. بعد مرزها را خواهد بست و مثل دیوانه‌ها برای یافتن نفت شروع به حفاری خواهد کرد.پس از این اظهارات، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی در مورد خطر "دیکتاتوری ترامپ" دست به گمانه‌زنی زدند. این کاندیدای ریاست جمهوری در گردهمایی‌های تبلیغاتی خود به صراحت اذعان می‌کند چه طرح‌هایی در سر می‌پروراند.

کارزار علیه مهاجران

دونالد ترامپ ۷۷ ساله در یک کارزار علیه مهاجران در ایالت نوادا اعلام کرد که می‌خواهد "تهاجم مهاجران" در مرزهای جنوبی را متوقف کند. او همچنین می‌خواهد بزرگترین عملیات اخراج مهاجران در تاریخ ایالات متحده را آغاز کند و ساخت دیوار مرزی را به پایان برساند.همچنین ممنوعیت ورود برخی از مسلمانان نیز باید دوباره اعمال شود!نکته‌ در واقع جدید در برنامه‌های ترامپ این است که او قصد ایجاد یک به اصطلاح "دولت عمیق" دارد. حامیان این نظریه معتقدند "دولت عمیق" (deep state) شبکه مخفی موجود سازمان‌های اطلاعاتی و مقامات دولتی است که پروژه‌های او را دنبال کنند.

تغییر در سطوح مقام‌های دولتی

دونالد ترامپ این واقعیت را پنهان نمی‌کند که در صورت پیروزی در انتخابات، از قدرت خود برای اقدام علیه مخالفان سیاسی خود استفاده خواهد کرد. به گفته نیویورک تایمز، او قصد دارد در بسیاری نهادهای دولتی، به ویژه در وزارت دادگستری، هزاران نفر را برکنار کند و افراد وفادار به خود را جایگزین آنها سازد.در کاخ سفید نیز باید تنها افرادی استخدام شوند که مخالف سیاست‌های رادیکال او نباشند. ترامپ همچنین می‌خواهد در اولین روز ریاست جمهوری خود با استفاده از قانون موسوم به "قانون شورش" وضعیت فوق‌العاده اعلام کند. با کمک این "قانون قیام" بیش از ۲۰۰ ساله، او می‌تواند اعتراضات احتمالی علیه خود را سرکوب کند و در صورت لزوم ارتش را علیه شهروندان به میدان بفرستد.

تهدید علیه مخالفان

دونالد ترامپ به طور فزاینده‌ای از لفاظی‌هایی به سبک نازی‌ها استفاده می‌کند. او اخیراً از مهاجرانی صحبت کرد که "خون مردم ما را مسموم می‌کنند"؛ و مخالفان خود را تهدید کرد که آنها را ریشه‌کن خواهد کرد.او در ماه اکتبر در یک گردهمایی تبلیغاتی در ایالت آیووا به هوادارانش گفت: «ما کمونیست‌ها، مارکسیست‌ها، فاشیست‌ها و تبهکاران چپ رادیکال را که مانند حیوانات موذی در کشور ما زندگی می‌کنند و در انتخابات دروغ می‌گویند، دزدی می‌کنند و تقلب می‌کنند، ریشه‌کن خواهیم کرد.»

بر اساس گزارش دویچه وله، ترامپ پیش از این اشاراتی کرده بود که اگر در انتخابات پیروز شود، یک دگرگونی اساسی در مسائل سیاست داخلی را آغاز خواهد کرد. به عنوان مثال، او قصد دارد حقوق سقط جنین را تشدید کند و در صورت امکان، پوشش عمومی بیمه درمانی موسوم به "اوباما کِر" را لغو کند.او همچنین می‌خواهد بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و خودروهای برقی را متوقف کند. برای مثال، او می‌تواند با استفاده از دستورات قوه اجرایی برای تعلیق مشوق‌های مالیاتی در خرید خودروهای برقی و متوقف کردن احداث نیروگاه‌های بادی فراساحلی استفاده کند.

 

 

.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها