کد خبر: 699417
تاریخ انتشار :

واکنش آمریکا به پذیرفتن مسئولیت حملات کرمان از سوی داعش

متیو (مت) میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران درباره ارزیابی آمریکا از حملات تروریستی در کرمان ایران گفت: «بر اساس تمام اطلاعات موجود، برای ما روشن است که این یک حمله تروریستی بوده است.ما گزارش‌هایی را دیده‌ایم که می‌گوید داعش مسئولیتش را بر عهده گرفته است.»

واکنش آمریکا به پذیرفتن مسئولیت حملات کرمان از سوی داعش
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این مقام آمریکایی در عین حال افزود: «نمی‌توانم از این تریبون ارزیابی رسمی را درباره اینکه مسئولیت بمب گذاری با چه کسی است، اعلام کنم، اما این حمله همه نشانه‌های حملات داعش را دارد.»

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: ما گزارش‌ها در خصوص پذیرش مسوولیت انفجار‌های ایران از سوی کرمان را دیده ایم.

وی در عین حال با سخت ارزیابی کردن قدرت گروه تروریستی داعش گفت: معتقدیم این گروه همچنان یک تهدید تروریستی فعال برای افغانستان و منطقه است.

کربی همچنین گفت: ما هیچ نشانه‌ای از ارتباط تحولات در غزه با انفجار در ایران ندیده ایم؛ و در حال حاضر چنین ارتباطی وجود ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در نخستین نشست خبری خود در سال جدید میلادی ۲۰۲۴ در جمع خبرنگاران درباره حملات تروریستی در کرمان ایران گفت: در مورد انفجار‌ها در ایران باید بگویم ما گزارش‌ها را از نزدیک دنبال کرده ایم. ما هیچ اطلاعات مستقلی برای ارائه نداریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما با خانواده‌های قربانیان که در این انفجار‌های وحشتناک جان خود را از دست دادند، ابراز همدردی می‌کنیم.

این مقام آمریکایی در عین حال گفت: هنوز برای نتیجه گیری در مورد دلیل این انفجار‌ها زود است، اما باید بگویم آمریکا هیچ نقشی در این حملات نداشته و هرگونه اظهارنظر بر خلاف این امر مضحک است.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما همچنین هیچ دلیلی نداریم که باور کنیم اسرائیل در این انفجار نقش داشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها