کد خبر: 699517
تاریخ انتشار :

جهان در آستانه جنگی بزرگ ؟ | خط و نشان خاورمیانه برای آمریکا

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تهدیدات آمریکا علیه ارتش یمن گفت موضع صنعا بر حق است و نمی‌پذیریم که احدی با زبان تهدید با ما صحبت کند.

جهان در آستانه جنگی بزرگ ؟ | خط و نشان خاورمیانه برای آمریکا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش المیادین، محمد عبدالسلام افزود: موضع یمن بر حق و در راستای حمایت از مردم غزه در جنگ خونین رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها است.هدف از فشار وارد آوردن به رژیم صهیونیستی، توقف جنگ و محاصره غزه است. آنچه منطقه و کشور‌های حوزه دریای سرخ را تهدید می‌کند، وحشی گری این رژیم و نظامی کردن دریا از سوی آمریکا در خدمت منافع رژیم اسراییل است.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: ملت یمن هیچ کشوری را که به آن تجاوز نکند، تهدید نمی‌کند و در عین حال احدی را که بخواهد با زبان تهدید با آن برخورد کند، نمی‌پذیرد.

عبدالسلام از آمریکا و متحدانش خواست که از ذهنیت استکباری دست بردارند و بفهمند که به کار بستن زور راه به جایی نخواهد برد و ثمری نخواهد داشت.

 ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.نیرو‌های ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده، اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تائید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها