کد خبر: 699588
تاریخ انتشار :

رد صلاحیت داماد روحانی؛ کامبیز مهدی زاده بیانیه داد

داماد حسن روحانی به لیست ردصلاحیت شدگان انتخابات مجلس دوازدهم اضافه شد.

رد صلاحیت داماد روحانی؛ کامبیز مهدی زاده بیانیه داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بیانیه کامبیز مهدی زاده، فعال سیاسی و رسانه ای و داماد حسن روحانی در پی رد صلاحیت جهت دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ و شریف ایران هموطنان و هم استانی های عزیزم در استان آذربایجان شرقی و همشهریان ترک زبان و با غیرتم

سلام و درود؛

ضمن تشکر از لطف و محبت هایی که به بنده کوچکتان داشتید،براساس پیامک واصله از ستاد انتخابات صلاحیت بنده در هیات نظارت تایید نگردید. حال که امروز از ورود فرزند آذربایجان ممانعت می‌نمایند، به بیان چند نکته در ذیل خواهم پرداخت و شکایت و اعتراض خود را از مراجع قانونی دنبال خواهم کرد تا پیش شما شرمنده نگردم.

بنده را به استناد بند ۲ ماده ۳۱ قانون انتخابات عدم تایید صلاحیت کرده اند. اما خادم شما نه اقدام مسلحانه علیه نظام کرده و نه مواضع خصمانه علیه نظام گرفته. بلکه همواره برای رشد و اعتلا و سربلندی وطنم تلاش کرده ام. خیلی از این آقایان حتی در محله خود افتخاری ندارند، اما اینجانب بارها پرچم این کشور را در مسابقات جهانی اختراعات به اهتزاز درآورده‌ام. اما گویا این موارد مطرح نیست. پس از حضور در هیات نظارت از اینجانب ۶ سوال مطرح گردید که سوال ها و پاسخ های خود را جهت تنویر افکار عمومی منتشر میکنم و از دستگاه های نظارتی میخواهم دلیل عدم تایید بنده را منتشر کنند تا همه ملت ایران بدانند به چه دلیلی عدم التزام عملی به جمهوری اسلامی ایران شده ام.

۱-چرا در مصاحبه ای گفته اید پیمان شانگهای در زمان آقای روحانی انجام شده؟ درصورتی که در زمان آقای رئیسی بوده؟

پاسخ :این پیمان در زمان آقای روحانی انجام گرفت و در آخرین جلسه کلیه کشورها عضویت ایران را پذیرفتند و قرار شد در اولین جلسه که تشکیل میشود این موضوع رسما اعلام شود. اما به خاطر کرونا این جلسات تشکیل نشد و دولت تدبیر و امید به پایان کار خود رسید و در اولین جلسه ای که در دولت جدید تشکیل شد همه اعضا به اتفاق عضویت ایران را پذیرفتند.

۲-چرا در توییتی از برجام و FATF دفاع کرده اید؟

پاسخ : برجام تصمیم شخص نبود، تصمیم نظام بود. چرا اگر برجام خلاف منافع ملی بود شورای نگهبان آن را تایید کرد و چرا امروز دولت رئیسی آن را دنبال می‌کند و در وعده انتخاباتی خود گفت ما بلدیم چطور برجام را عملیاتی کنیم، شما بلد نبودید.

۳-چرا گفته اید قیمت گوشت و مرغ گران شده و مرغ پرواز کرده است؟

پاسخ: خبر دارید قیمت مرغ و گوشت چقدر است؟ آن زمان قیمت گوشت ۵۰۰ و مرغ ۱۰۰ بود به نظر شما ارزان است؟

طرف سوال کننده: خیر گران است.

پس اعلام کنید ما در مجلس کسی می‌خواهیم که روزه سکوت بگیرد.و حتی به گرانی هم انتقاد نکند این خلاف منویات رهبری است

۴- به ما گزارش شده شما تبلیغات زود هنگام انتخاباتی در دور قبل داشته اید و در استانداری اقامت داشته اید؟

پاسخ :بنده تبریزی ام، مگر خانه و کاشانه ندارم که در استانداری اقامت کنم؟ این صحبت ها و گزارشات شبیه فکاهی و جوک است و وقتی بنده عدم احراز شده ام دور قبل چطور تبلیغات زود هنگام کرده ام؟

۵- شخصی به نام ... را می‌شناسید؟

پاسخ: خیر، اصلا نشنیده ام. روزانه صدها نفر در ستاد رفت و آمد داشتند. مگر بنده باید تک تک اسم این دوستان را بدانم؟!

۶- چرا گفته اید عضو هر پیمانی شویم، تا برجام حل نشود مشکلات برطرف نخواهد شد؟

پاسخ : اولا بنده نگفته ام مشکلات حل نخواهد شد، اظهار کرده ام تا حل نشدن مسئله برجام و اف ای تی اف نمی‌توانیم ریشه ای مشکلات را حل کنیم. باید با دنیا تعامل داشته باشیم. این تاکید رهبری است. اسرائیل می‌خواهد ما منزوی باشیم. امروز بعد از گذشت ۳ سال چطور شد؟ پس نتوانستید بدون برجام مشکلات را حل کنید. دلار ۵۲ تومن است ، گوشت ۵۰۰ تومن و مرغ ۱۰۰ تومن.آیا مشکلات را حل کرده اید ؟

آیا این اظهار نظرها و نقدها که در چهارچوب آزادی بیان و قانون اساسی انجام شده عدم التزام عملی به جمهوری اسلامی است؟ مگر رهبر انقلاب نمی‌گوید حتی خود من را نقد کنید؟ چرا کاسه داغ تر از آش شده اید؟ یکبار اعلام کنید از شما به دلیل وصلت با دکتر روحانی خوشمان نمی آید. من جوان ۳۸ ساله چه پرونده مالی و اقتصادی و یا اخلاقی دارم که رد صلاحیت کرده اید؟ منتشر کنید تا همه مردم بدانند زین پس بندی را در موارد رد صلاحیت اضافه کنید، هر کس کوچکترین نسبتی با حسن روحانی داشته یا در آینده خواهد داشت، رد صلاحیت است. هرگونه دفاع از دولت ایشان، برجام و اف ای تی اف و دستاوردهای دولت ایشان به منزله ردصلاحیت است. حتی داشتن عکس با ایشان نیز جرم تلقی شده و رد صلاحیت خواهید شد.

شما انتقام برجام را که تصمیم نظام بود از یک جوان ۳۸ ساله میگیرید؟ اگر برجام بد بود، چرا شورای نگهبان آن را تایید کرد؟ خداوند بر هردو جهان آگاه و بیناست. از لحظه اول در اقدامی جزم گرایانه، صدا وسیما شروع به تخریب اینجانب و دکتر حسن روحانی کرد و به دروغ و تهمت اعلام کرد رد صلاحیت بنده به دلیل زمین خواری و فروختن زمین های موات بوده است. تا این لحظه هم نه کسی عذرخواهی کرده، نه جبران. بلکه تاکید برعدم صلاحیت نیز داشته اند. دوستی میگفت وقتی بسیاری ازبزرگان را رد صلاحیت کردند و پس از آن عزیزان دیگری هم رد شدند دیگر نباید انتظاری از این دوستان داشت. اما بنده رد صلاحیت خود و دیگر جوانان را مهم تر ازاین مسائل مطرح شده میدانم چرا که ما کل حیاتمان با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز شده وما فرزندان این انقلاب و نظام هستیم و با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی بزرگ شده ایم. شما دارید فرزندان خودتان را رد صلاحیت می‌کنید. مگر می‌شود پدری فرزند خود را طرد کند و اورا خانه نشین کند؟ تفاوت اینجاست

هیات های نظارت توصیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری را مبنی بر ارائه راهکارهای افزایش مشارکت و نقش آفرینی گروه های سیاسی را بر عکس انجام داده اند و حتی وزیر اطلاعات نیز رد صلاحیت شده است و این رویه خلاف افزایش مشارکت در انتخابات است. شورای نگهبان این رویه را اصلاح کند تا جوانان و نخبگان بتوانند در آینده کشور نقش آفرینی کنند.

آنچه شرط بلاغ بود گفتیم لذا تکلیف دیگر از گردن اینجانب برداشته شده و این آقایان باید بین بهشت و جهنم یکی را انتخاب کنند که خود می‌دانند و خدای خود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها