کد خبر: 699626
تاریخ انتشار :

خبر خوش برای بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان از آخر دی ماه آغاز می شود

مانده بدهی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان بوده است که طبق آخرین مصوبه مجلس قرار است در سال آینده در 3 مرحله پرداخت شود.در ادامه به جزییات جدید از همسان سازی حقوق بازنشستگان می پردازیم.

خبر خوش برای بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان از آخر دی ماه آغاز می شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، در مصاحبه‌ای گفت: پیشنهاد دولت برای متوسط افزایش حقوق ۱۸ درصد بود؛ بحث‌های مفصلی که در کمیسیون انجام و نظرات نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس اخذ شد که در نهایت با توجه به تورم فعلی و تورم احتمالی سال آینده به ۲۵ درصد رسیدیم.

وی افزود: در کنار این ۲۵ درصد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی و حق اولاد نیز در کمیسیون اجتماعی تصویب شد و مصوبه را به کمیسیون تلفیق ارسال کردیم.

اسماعیلی همچنین بیان کرد: مصوب کردیم دریافتی مستمری بگیران کمیته امداد ۳۰ درصد افزایش پیدا کند همچنین مصوب کردیم ۶۰ درصد دریافتی معلولین شدید و خیلی شدید نیز افزایش یابد. وام ازدواج را برای هر زوج ۳۰۰ میلیون و برای آقایان زیر ۲۵ سال و بانوان زیر ۲۳ سال ۳۵۰ میلیون تعیین شد.

کمیسیون اجتماعی همچنین مصوب کرد که دولت باید بدهی ۱۷۰ همتی خود به سازمان تامین اجتماعی را در بازه زمانی یکساله به صورت اوراق یا منابع نفتی و یا گازی برای تامین منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت کند.

بحث‌های مفصلی که در کمیسیون انجام و نظرات نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس اخذ شد که در نهایت با توجه به تورم فعلی و تورم احتمالی سال آینده به ۲۵ درصد رسیدیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها