کد خبر: 699834
تاریخ انتشار :

چرا بلینکن دست خالی به کشورش برمی‌گردد؟

قابل پیش‌بینی است تلاش وزیر امور خارجه آمریکا برای اجرایی شدن طرح‌های آمریکایی- صهیونیستی به جایی نمی‌رسد و دست‌خالی به کشورش بازخواهد گشت، زیرا مردم غزه و مقاومت زیر بار طرح‌های جنایت‌کارانه آمریکا نمی‌روند.

چرا بلینکن دست خالی به کشورش برمی‌گردد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

نامه نیوز - آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در آغاز دور تازه سفر خود به منطقه غرب آسیا، در ترکیه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره جنگ غزه گفت و گو کرد.

پیش از این دیدار وزیر امور خارجه ترکیه در مذاکرات با بلینکن خواستار آتش بس در غزه شد و تأکید کرد، درگیری میان رژیم صهیونیستی و حماس تهدیدی برای منطقه است. کاخ سفید پیش تر ادعا کرده بود، بلینکن در تلاش برای کاهش تنش‌ها و جلوگیری از گسترش جنگ منطقه‌ای همه جانبه است و در این راستا به تعدادی از کشورهای عربی منطقه سفر و با مقام های آن‌ کشورها گفت و گو می کند.

سید رضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل بین‌الملل درباره سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه به «راهبرد معاصر» گفت: وقتی بلینکن بعد از عملیات «طوفان الاقصی» برای پنجمین بار برای رایزنی با پنج کشور عربی و اسلامی منطقه سفر می کند، نشان می دهد به شدت نگران عواقب در انتظار رژیمی است که در منطقه مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت شده است.

وی افزود: با توجه به اثرگذاری عملیات «طوفان الاقصی» در نشان دادن چهره واقعی رژیم صهیونیستی به مردم دنیا که به فروپاشی هر چه سریع تر این رژیم کودک کش می انجامد، مشخص است آمریکا قصد دارد اقداماتی برای جلوگیری از تحمیل زیان های متعدد به صهیونیست ها انجام دهد.

کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است: سفرها، رفتارها و سخنان مقام های آمریکایی و غربی بیانگر التهاب و اضطرابشان در زمینه سرنوشت رژیم صهیونیستی است، به گونه ای که در حدود یکصد روز گذشته شاهد رفت و آمد و سفر مقام های ارشد نظامی، امنیتی یا سیاسی آمریکا و اروپا به منطقه بوده ایم. آنها دریافته اند در صورت تداوم این روند نابودی رژیم صهیونیستی قطعی است.

صدرالحسینی گفت: سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه در راستای رایزنی با پنج کشور عربی و اسلامی ناظر بر همین موضوع است. آمریکا گمان می کند با سفر مقام هایش به کشورهای منطقه می تواند با توسل به طرح صلح آمریکایی، رژیم صهیونیستی را از خطر سقوط نجات دهد تا نابودی صهیونیست ها محقق نشود یا به تأخیر بیفتد، در حالی که قطعاً به اهداف خود نائل نمی شوند.

کارشناس مسائل بین‌الملل یادآور شد: افکار عمومی دنیا شاهد حمایت های بی چون و چرای آمریکا از نسل کشی های رژیم صهیونیستی در غزه بوده اند. مردم دنیا دیدند و می بینند حمایت های واشنگتن از تل آویو عامل تداوم جنگ غزه و کشتار انسان های بی گناه شده است.

وی توضیح داد: وتوی قطعنامه های سازمان ملل متحد به وسیله آمریکا دست رژیم صهیونیستی را برای ارتکاب جنایت هایش در غزه باز گذاشت؛ بنابراین در حال حاضر که افکار عمومی بین المللی علیه رژیم صهیونیستی است، آمریکایی ها تلاش می کنند با همکاری برخی کشورهای عربی منطقه شرایطی ایجاد کنند شاید رژیم صهیونیستی از مخمصه خارج شود .

صدرالحسینی معتقد است: هیچ آتش بسی به جز طرحی که مردم غزه و مقاومت آن را بپذیرند، قابلیت اجرا نخواهد داشت. قابل پیش بینی است تلاش وزیر امور خارجه آمریکا برای اجرایی شدن طرح های آمریکایی- صهیونیستی به جایی نمی رسد و دست خالی به کشورش بازخواهد گشت، زیرا مردم غزه و مقاومت زیر بار طرح های جنایتکارانه آمریکا نمی روند.

 

منبع: راهبرد معاصر

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها