کد خبر: 699852
تاریخ انتشار :

جنگ بزرگ در راه است | آتش جنگ سوئد و روسیه افروخته شد

مقامات ارشد سوئد از جنگ احتمالی این کشور با روسیه خبر داده‌اند و از مردم خود خواسته‌اند تا برای چنین جنگ احتمالی آماده شوند.

جنگ بزرگ در راه است | آتش جنگ سوئد و روسیه افروخته شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

توبیاس بیلستروم» وزیر امور خارجه سوئد در جریان یک کنفرانس ملی با اشاره به عضویت احتمالی کشورش در ائتلاف نظامی ناتو تحت رهبری آمریکا گفت که این «بزرگترین تغییر در سیاست امنیتی سوئد در بیش از ۲۰۰ سال گذشته است».

طبق گزارش راشا تودی، وزیر خارجه سوئد در ادامه هشدار داد: روسیه یک تهدید جدی برای امنیت سوئد و اروپا در آینده‌ای نزدیک محسوب می‌شود. استکهلم باید واقع‌بین باشد و برای جنگی طولانی مدت آماده شود.

وی همچنین در سخنرانی خود به اظهارات وزیر دفاع کشورش نیز پرداخت که پیشتر گفته بود «جنگ اوکراین می‌تواند وارد سوئد نیز شود».

سوئد نیز مانند فنلاند درخواست عضوت خود در ناتو را در ماه مه ۲۰۲۲ و چند ماه پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین اعلام کرد. فنلاند در آوریل ۲۰۲۳ به عضویت این ائتلاف درآمد اما عضویت سوئد هنوز در انتظار تایید ترکیه و مجارستان است.

«اولف کریسترسن» نخست‌وزیر سوئد اخیرا اعلام کرد ۸۰۰ سرباز سوئدی در لتونی مستقر خواهند شد تا به ۲۰۰۰ سرباز مستقر شده کانادایی در آنجا کمک کرده و آنها را تقویت کنند. از طرفی روسیه بارها ناتو را به گسترش ائتلاف خود به سمت روسیه مقصر دانسته‌است و این ائتلاف را «تهدیدی برای امنیت بین‌المللی» تلقی می‌کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها