کد خبر: 700117
تاریخ انتشار :

تلاش مخفیانه آمریکا برای کاهش تنش در خاورمیانه؛

تاریخ احتمالی حمله به خاک آمریکا مشخص شد ؟! + جزئیات

نشریه آمریکایی پولیتیکو بامداد پنجشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شد که واشنگتن پشت پرده برای کاهش تنش در خاورمیانه تلاش می‌کند.

تاریخ احتمالی حمله به خاک آمریکا مشخص شد ؟! + جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نشریه آمریکایی پولیتیکو به نقل از مقام‌های آمریکایی ،نوشت: با تشدید تنش‌ها در خاورمیانه احتمال وقوع حملاتی در داخل خاک آمریکا افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش، واشنگتن در پشت پرده تلاش می‌کند تا تنش‌ها را کاهش دهد و نیروهای آمریکایی را از درگیری دور نگه دارد.

این نشریه آمریکایی مدعی شده است، ممکن است که حزب الله لبنان به فکر انجام حملاتی علیه نیروهای آمریکایی یا دیپلمات‌ها باشد.

در همین پیوند آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در بحبوحه ترس از اینکه جنگ (رژیم) اسرائیل و حماس به یک درگیری منطقه‌ای بزرگتر تبدیل شود برای چهارمین بار پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ماه)، با هدف رایزنی با مقام‌های برخی کشورها راهی خاورمیانه شده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها