کد خبر: 700200
تاریخ انتشار :

مشاور نخست وزیر عراق: غرب در یمن مرتکب حماقتی دیگر شد

مشاور سیاسی نخست وزیر عراق با محکوم کردن حملات بامداد جمعه آمریکا و انگلیس به یمن این حملات را نشان دهنده حماقت غربی‌ها دانست.

مشاور نخست وزیر عراق: غرب در یمن مرتکب حماقتی دیگر شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

له گزارش نامه‌نیوز، «فادی الشمری»، مشاور سیاسی نخست وزیر عراق ضمن محکوم کردن حملات آمریکا و متحدانش در اوایل روز جمعه به مواضع انصرالله یمن تاکید کرد، این حملات «اقدام احمقانه غرب» در گسترده ساختن ابعاد درگیری در غرب آسیا هستند.

الشمری در پیامی که در رسانه اجتماعی ایکس منتشر کرد، نوشت: «غرب باید در راستای بر طرف کردن شرمساری خود از بابت روایت‌هایی که درباره نقض حقوق انسان‌ها با موضع گیری اسرائیل علیه فلسطین و زنان، کودکان و غیرنظامیان نوار غزه مطرح شده‌اند عمل کند اما اقدام احمقانه دیگری را با گسترده ساختن دایره جنگ و افزایش تنش‌ها در منطقه انجام داده در حالی که همزمان دیگران خواستار خویشتنداری و کاستن از تنشها به جای افزایش آنها شده‌اند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، ارتش‌های آمریکا و انگلیس اوایل روز جمعه ۲۳ حمله هوایی را علیه نقاط مختلف یمن در چهار استان از جمله صنعا، الحدیده، تعز و ذمار صورت دادند.

نیروهای مسلح یمن بیانیه‌ای را درباره تجاوز امروز آمریکا و انگلیس صادر کرد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای درباره حمله امروز (جمعه) آمریکا و انگلیس به یمن گفت: دشمن آمریکایی و انگلیسی تجاوزی را با ۷۳ حمله به یمن انجام داد. این تجاوز منجر به شهادت پنج تن و زخمی شدن ۶ تن از نیروهای مسلح یمن شد. ما در هدف قرار دادن تمام طرف‌هایی که از سوی آن تهدید می‌شویم تردید نخواهیم کرد. این تجاوز هرگز ما را از موضع خودمان درباره حمایت از مظلومیت ملت فلسطین باز نخواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها