کد خبر: 700274
تاریخ انتشار :

محصولی: وحدت وسیله است نه هدف؛ امیدواریم به لیست واحد برسیم

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: جریان‌های انقلابی اگر بخواهند موفق باشند، باید به سمت وحدت بروند اما وحدت خودش هدف نیست‌ بلکه وسیله است و باید با حفظ اصول به سمت وحدت حرکت کنیم.

محصولی: وحدت وسیله است نه هدف؛ امیدواریم به لیست واحد برسیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

صادق محصولی در نشستی با حضور بسیج اساتید هفت دانشگاه با تشریح فضای سیاسی و انتخاباتی کشور اظهار کرد: در حال حاضر نظام جمهوری اسلامی در شرایطی خاص قرار دارد که این شرایطِ خاص قدرت خاص جمهوری اسلامی ایران است. درست است که همیشه نگرانی‌ها و مشکلات وجود داشته اما تا به حال، هیچ وقتی ایران اسلامی به این موضع قدرت در منطقه و جهان نرسیده بوده است.

وی افزود: زمانی که تاریخ را به دقت بررسی می‌کنیم متوجه این موضوع مهم می‌شویم و این قدرت به برکت اسلام، انقلاب، امام راحل، رهبری و شهداست و می‌بینیم ارتش اسرائیل که چهارمین ارتش دنیا بوده، اکنون حریفش ایران و حتی حزب‌الله لبنان هم نیست بلکه حریف او مردم  غزه و گروه حماس و جهاد اسلامی فلسطین است، اسرائیلی که در حال حاضر هم تمام دنیای غرب کمکش می‌کند.

وی با اشاره به موضوع استقامت در راه اهداف تاکید کرد: تمام این اتفاقات همان وعده الهی است. این سطح از استقامت بسیار اهمیت دارد که مرتبه عالی آن امام راحل بود که نمونه اعلی استقامت است. وقتی پایداری بر اطاعت از خدا باشد، نه اندوهی از اتفاقات و حوادث است و نه ترسی.

محصولی با نقل خاطره‌ای از آیت‌الله مصباح یزدی، یادآور شد: زمانی که می‌خواستیم تشکیلات جبهه پایداری را راه بیاندازیم مرحوم علامه مصباح یزدی به ما تاکید کردند که کلمه پایداری را به عنوان تشکیلات خود اضافه کنید که بر مبنای همین آیه شریفه است و می‌بینید که همیشه در معرض تخریب و تهمت‌های ناروای جریان غربگرا هستیم.

وی تاکید کرد: آن چیزی که نظام ما را به این نقطه خاص از قدرت رسانده است به خاطر حضور همیشگی مردم در صحنه و تبعیت آنها از امامین انقلاب و ولی جامعه است. حال وظیفه تک تک ما هم عمل به تکلیف در هر برهه است. متاسفانه برخی از سیاسیون فکر می‌کنند برای کار سیاسی باید مانند غربی‌ها سیاسی‌کاری کنند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی ادامه داد: در هر زمان و مکانی، به هر اندازه‌ای که به وعده خداوند عمل کردیم، به همان مقدار موفق بوده‌ایم و با استفاده از توانایی‌های موجود و با این نگاه که در مقابل پروردگار متعال هیچ هستیم، به سمت جلو حرکت کردیم.

محصولی با اشاره به موضوع وحدت جریان‌های سیاسی همسو در کشور، گفت: جریان‌های انقلابی اگر بخواهند موفق باشند، باید به سمت وحدت بروند؛ اما وحدت خودش هدف نیست‌، وسیله است. باید با حفظ اصول به سمت وحدت حرکت کنیم. زیرا وحدت برای این است که ارزش‌ها حفظ شود. وحدت بسیار خوب است اما باید بر اساس شاخص‌های تعریف شده باشد و نه شخص‌محور.

دبیرکل جبهه پایداری با بیان این‌که «امیدواریم در این انتخابات به لیست واحد برسیم»، ادامه داد: یکی از مشکلات  عالم سیاست، موضوع نفود است و متاسفانه در انقلاب اسلامی نتوانستیم با این مسئله به خوبی مقابله کنیم. یک نمونه همین نفوذ این است که دشمنان به گونه‌ای عمل می‌کنند که مسئولان کشور دچار اشتباه محاسباتی شوند. مثلاً برجام یک اشتباه محاسباتی مسئولان آن دوره بود.

وی در ادامه با اشاره به حواشی جلسه دیدار رؤسا و دبیران احزاب با رئیس جمهور، گفت: در آن جلسه سیاستمدارانی از احزاب، ادعای مشارکت بالا داشتند که همیشه در مصاحبه‌ها و مقالات و رسانه‌هایشان بر سیاه‌نمایی در کشور و ندیدن نقاط پیشرفت تلاش می‌کنند که این رفتار با ادعای خواهان مشارکت بالای این آقایان در تناقض است. البته کشور در بخش‌هایی مانند وضعیت افتصادی و معیشتی مردم با ضعف مواجه است و باید برای رفع آن‌ها راهکار ارائه داد و حتما هم حل‌شدنی است؛ اما این امر بستگی به این دارد که افراد اصلح در رأس امور قرار گیرند.

محصولی در پاسخ به این پرسش که اصلح به چه معناست، تاکید کرد: اصلح یعنی شایسته‌ترین. البته جریان مقابل می‌گوید آنان منظورشان از اصلح، خالص‌سازی است اما من می‌گویم که خالص‌سازی اسم رمزی برای حاکمیت غربگراها است؛ همانگونه که صیانت از آراء و تقلب، اسم رمز فتنه ۸۸ بود. نکته مهم این است که در شرایط کنونی اگر کسی به دنبال مشارکت نباشد، یا جاهل است یا خائن.

وی تصریح کرد: فارغ از تمام بحث‌ها در موضوع تأیید و رد صلاحیت‌ها، مشارکت بالا هم به نفع نظام است و هم به نفع مردم است. مشارکت بالا فارغ از اینکه کدام نامزد یا کدام لیست رأی بیاورد، موجب استحکام هرچه بیشتر ارکان کشور می‌شود. باید دقت کنیم که دشمن به دنبال این است با تبلیغات خود، ما را در محاسبات خویش دچار خطا و اشتباه کند. وقتی محاسبه غلط شود، برجام در ۲۰ دقیقه تصویب می‌شود.

دبیرکل جبهه پایداری یادآور شد: وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی را مشاهده کنید. امروز می‌شنویم از عراق، حیفا را مورد هدف قرار داده‌اند. اقدامی که در گذشته فکرش را هم نمی‌کردیم، ولی میبینیم که در حال حاضر صورت می‌گیرد؛ و این خود یک انتقام است که حیثیت اسرائیل را زیر سوال برده است. همه این اتفاقات به برکت اسلام و انقلاب اسلامی است که در این سطح از قدرت قرار داریم و حتی در بعد جهانی هم همینطور است.

وی افزود: کار اصلی احزاب این است که تلاش کنند بهترین افراد در جایگاه‌های حاکمیتی قرار گیرند. ما باید طبق شاخص‌ها نمره‌گذاری و افراد را معرفی کنیم. نباید از طرح کردن اصلح ترسید. این دستور قرآن است و در روایات مذهبی دینی ما هم به آن اشاره شده است. هر چقدر احزاب و گروه‌های سیاسی بتوانند برنامه‌های خودشان را معرفی کنند، به انتخاب درست مردم، کمک بیشتری خواهند کرد.

محصولی با اشاره به شاخص‌های جبهه پایداری برای انتخابات مجلس، اظهار کرد: برای انتخابات مجلس حدود ۴۰ شاخص را مطرح کرده‌ایم. این شاخص‌ها مختص انتخابات مجلس و با نگاه تقنینی و نظارتی مجلس تدوین شده است و ما به دنبال معرفی نامزدهای اصلح بر مبنای آن شاخص‌ها هستیم؛ هرچند جریان غربگرا بدین سبب ما را مورد حمله قرار می‌دهند و می‌گویند اصلح یعنی خالص‌سازی. بدیهی است همان اعتدالیون و اصلاح‌طلبان هم که ما را نقد می‌کنند به دنبال اصلح هستند؛ اما شاخص‌های آنها متفاوت و بیشتر بر مبنای نگاه سکولاریستی است. 

وی در پایان گفت: متاسفانه اغلب ما باور نداریم که در حال حاضر در وضعیت جنگی هستیم و شرایط جنگی الآن سخت تر از شرایط جنگ تحمیلی ۸ ساله است. در جنگ نرم و ترکیبی کنونی، ترکش‌ها و گلوله‌ها دیده نمی‌شود. چشم و سر بصیرت‌بین، بریده می‌شود و قلب ایمان تیر می‌خورد اما قابل مشاهده نیست. وظیفه داریم برای مقابله با دشمن تلاش کنیم و مایه بگذاریم. اگر این کار را نکنیم دشمن با امکانات خود و جنگ رسانه‌ای و ترکیبی، فضاسازی می‌کند و موجب سستی در جبهه مقاومت می‌شود. در این زمینه باید همه برای جهاد تبیین تلاش کنیم و از وقت، جان، مال و آبروی خود مایه بگذاریم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها