کد خبر: 700387
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو امروز، ۲۴ دی ۱۴۰۲ | خودروی مونتاژی ۱۱۰ میلیون تومان گران شد!

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، 24 دی 1402 صعودی گزارش می‌شود. اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته افزایش قیمت دارند و تعداد اندکی از آن‌ها، تغییری تجربه نمی‌کنند.

قیمت خودرو امروز، ۲۴ دی ۱۴۰۲ | خودروی مونتاژی ۱۱۰ میلیون تومان گران شد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو، امروز، یک‌شنبه، 24 دی 1402 با افزایش نسبت به روز گذشته همراه است. رشد قیمت تقریباً در تمامی محصولات داخلی و مونتاژی به چشم می‌خورد و تعداد بسیار محدودی از آن‌ها، نوسانی نسبت به روز گذشته ندارند.

از هفته گذشته و پس از حمله تروریستی به کرمان تحرکات دلار در بازار آزاد آغاز شد و دیروز هم ادامه پیدا کرد. به نظر می‌رسد همین امر در کنار دیگر عوامل همچون عملی نشدن واردات خودرو منجربه تحریک بازار خودرو و در نتیجه افزایش قیمت نسبتاً شدید می‌شود. از هفته‌های گذشته رشد بازار خودرو آغاز شده و اغلب محصولات داخلی شاهد رشدهای چند ده میلیون تومانی بودند.

 

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز روند معاملات امروز افزایش چشم‌گیری به نسبت روزهای گذشته دارد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته افزایش محسوسی داشته و امروز نیز با رشد 13 میلیون تومانی به نرخ 398 رسیده است.

شاهین G از سدان‌های لوکس سایپا به شمار می‌رود که رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی است. این خودرو 26 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با 665 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو 206 تیپ 3 پانوراما، ارزان‌ترین هاچ‌بک ایران خودرو است که از ابتدای روز افزایش قیمت محسوسی را تجربه می‌کند. این خودرو 20 میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و با 580 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

دنا پلاس اتوماتیک یکی از خودروهای رده بالای ایران خودرو نیز حدود 37 میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و با نرخ 955 میلیون تومان معامله می‌شود.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز افزایشی گزارش می‌شود؛ اما به نسبت داخلی‌های بازار، تعداد خودروهایی که بدون تغییر هستند بیشتر است.

جک J4 آپشنال یکی از خودروهای ارزان‌قیمت مونتاژی به شمار می‌رود که با وجود رشد قیمت اکثر خودروها، تغییر چندانی ندارد. این خودرو امروز نیز نوسانی نسبت به روز گذشته تجربه نمی‌کند و با 780 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

جک S3 کراس‌اوور نه‌چندان محبوب کرمان موتور یکی از بالاترین درصد تغییرات را نسبت به روز گذشته نصیب خود کرد. این خودرو 55 میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و با یک میلیارد و 190 میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس آریزو 6 پرو جزو سدان‌های مونتاژی مدیران خودرو محسوب می‌شود که 70 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 520 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ کراس‌اوور محبوب بهمن موتور با رشد 110 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، مقام بالاترین افزایش قیمت را نصیب خود کرده و به کانال دو میلیارد و 290 میلیون تومان رسیده است.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

پس از تجربه حدود 10 ماه وضعیت ثابت و رکود در بازار خودرو، در هفته‌های اخیر نوسانات این بازار آغاز شد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که با توجه به تغییرات نرخ ارز و عملی نشدن بسیاری از وعده‌های دولت‌مردان درباره بازار خودرو و همچنین انتشار برخی اخبار درباره حجم تولید و نحوه فروش تولیدکنندگان خودرو، احتمالاً قیمت خودرو مانند هفته‌های گذشته افزایش خواهد یافت؛ البته در صورتی که دولت بتواند رشد نرخ ارز را کنترل کند، می‌توان انتظار ثبات در بازار خودرو را داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها