کد خبر: 700416
تاریخ انتشار :

معاون رئیسی: حتی استیضاح‌کنندگان وزرا هم تایید صلاحیت شدند

معاون پارلمانی رئیس جمهور عنوان کرد: برخی گفتند که دولت برای رد صلاحیت منتقدان خود اقداماتی انجام داده، در حالی که بسیاری از منتقدان حتی کسانی که در استیضاح وزیر شرکت کردند همه تایید صلاحیت شده‌اند.

معاون رئیسی: حتی استیضاح‌کنندگان وزرا هم تایید صلاحیت شدند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«سیدمحمد حسینی»معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به سوال خبرنگار ایرنا درباره اتهامات مطرح شده علیه رئیس‌جمهور و هیات دولت در تایید و رد صلاحیت‌ها گفت: باید برای مردم تبیین شود که افراد بر چه مبنایی چنین ادعاهایی را مطرح می‌کنند. هیات‌های اجرایی انتخابات را افراد خوشنام و وجیه‌المله ای که در میان مردم دارای اعتبار خوبی هستند؛ تشکیل می‌دهند که ۸ نفر آنها اعضای حقیقی و ۳ نفر حقوقی هستند. اینها افراد مستقلی هستند که براساس استعلام از مراجع پنجگانه اعلام نظر می‌کنند، لذا مطرح کردن این اتهامات به دولت بی‌اساس است.

وی در ادامه با بیان اینکه هیات‌های نظارت ارتباطی به دولت ندارند، خاطر نشان کرد: این هیات ها زیرنظر شورای نگهبان فعالیت می‌کنند و شورای نگهبان نیز نشان داده که تحت تاثیر اینگونه مسائل قرار نمی‌گیرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: هدف دولت افزودن بر شور انتخابات با رقابت جدی است که با حضور افراد از جریان‌های مختلف صورت می‌گیرد. جلسه اخیر رئیس‌جمهور با احزاب، به اذعان همه جلسه ای کم‌نظیری بود که از احزاب و گروه‌های مختلف در آن حضور داشتند.

حسینی با تاکید بر اینکه دولت بنا دارد انتخابات به بهترین شکل ممکن برگزار شود، عنوان کرد: برخی گفتند که دولت برای رد صلاحیت منتقدان خود اقداماتی انجام داده است، در حالی که بسیاری از منتقدان حتی کسانی که در استیضاح وزیر شرکت کردند همه تایید صلاحیت شده‌اند.

وی در پایان افزود: دولت برای پاسخ به این نسبت‌های نادرست، تا کنون کار حقوقی انجام نداده است البته اگر تشدید شود و در زمان انتخابات این اتهامات بی‌اساس تکرار شد درباره این موضوع در دولت تصمیم‌گیری خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها