کد خبر: 700531
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو امروز ۲۵ دی ۱۴۰۲ | رشد ۲۵۰ میلیون تومانی دیگنیتی پرستیژ در ۲۴ ساعت گذشته!

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 25 دی 1402، باز هم افزایشی گزارش می‌شود. اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی با افزایش قیمت روبه رو هستند، اما افت قیمت‌های ناچیز و ثبات نیز در تعداد اندکی از محصولات به چشم می‌خورد.

قیمت خودرو امروز ۲۵ دی ۱۴۰۲ | رشد ۲۵۰ میلیون تومانی دیگنیتی پرستیژ در ۲۴ ساعت گذشته!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 25 دی 1402، باز هم در اغلب محصولات به صورت صعودی است. در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی، قیمت‌ها افزایشی گزارش می‌شود؛ اما برخلاف روزهای گذشته، افت قیمت نیز در برخی موارد به چشم می‌خورد.

روز گذشته رشد قیمت دلار متوقف شد و همین اتفاق میزان رشد قیمت در بازار خودرو را کاهش داد. در صورتی که نرخ دلار کاهش یابد، می‌توان انتظار کاهشی شدن روند بازار خودرو از روزهای آینده را داشت.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز هم صعودی است؛ اما در برخی موارد، ثبات قیمت نیز در بازار مشاهده می‌شود.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که روز گذشته 13 میلیون تومان افزایش قیمت داشت، امروز نیز هفت میلیون تومان دیگر رشد کرده و به کانال 405 رسیده است.

شاهین G که سدان رده بالای سایپا به شمار می‌رود، روز گذشته 26 میلیون تومان گران‌تر شده بود و امروز هم با 15 میلیون تومان دیگر رشد قیمت به نرخ 680 میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو پارس LX TU5 یکی از سدان‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که با رشد 15 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با 755 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تارا اتوماتیک V4 یکی از گران‌ترین خودروهای تولید داخل نیز طی هفته گذشته از کانال یک میلیون تومان فراتر رفت. این سدان لوکس ایران خودرو 30 میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و با یک میلیارد و 85 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

1

 

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی هم به صورت افزایشی گزارش می‌شود و برخلاف داخلی‌های بازار، شدت افزایش قیمت در این بازار بیشتر است.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار بود که طی افزایش قیمت‌های گذشته، تغییر چندانی نداشت. این کراس‌اوور مدیران خودرو از ابتدای معاملات امروز 20 میلیون تومان گران‌تر شده و با 750 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

فردا T5 یکی دیگر از خودروهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود که همانند X22 اسپرت لاکچری تاکنون از این رشد قیمت‌ها مصون بود. قیمت این خودرو نیز 80 میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش دارد و به کانال یک میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از معدود خودروهایی است که نسبت به روز گذشته افت قیمت دارد. این کراس‌اوور بهمن موتور 10 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با یک میلیارد و 830 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن موتور باز هم رکورددار رشد قیمت در بازار خودروهای مونتاژی است. این خودرو که روز گذشته 110 میلیون تومان گران شده بود، امروز هم 140 میلیون تومان دیگر افزایش یافت و در نهایت با دو میلیارد و 430 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به این ترتیب دیگنیتی پرستیژ تنها در دو روز 250 میلیون تومان گران شد!

2

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

همان‌طور که اشاره شد، رشد نرخ دلار از روز گذشته متوقف شده و در ساعات پایانی روز افت محسوسی را تجربه کرد. از سوی دیگر ابلاغ آیین‌نامه واردات خودروهای نو در روز گذشته توانست جو متشنج بازار خودرو را تا حدودی کم کند؛ بنابراین در صورتی که نرخ دلار از ساعات آینده کاهشی شود، می‌توان انتظار افت قیمت یا حداقل ثبات قیمتی را طی روزهای آتی از بازار داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها