کد خبر: 700692
تاریخ انتشار :

تحلیل دیگران؛

فراتر از یک حمله ساده

با هدف قرار دادن مراکز تروریست‌ها از فاصله بیش از یک هزار و 200 کیلومتری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر انجام دوربردترین عملیات موشکی ایران، پیامی هشدارآمیز برای رژیم صهیونیستی و حامیانش صادر کرد.

فراتر از یک حمله ساده
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (سه شنبه) در اطلاعیه ای از انهدام محل های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با جنایت های اخیر تروریستی کرمان و راسک در سوریه با موشک های بالستیک در بخشی از عملیات موشکی خبر داد.

عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محل های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با عملیات های تروریستی اخیر به ویژه داعش را در سرزمین های اشغالی سوریه که پیش تر شناسایی شده بود، با شلیک تعدادی موشک بالستیک منهدم کرد. اعتراف تروریست‌ها به کشته و زخمی شدن تعدادی از عناصرشان نشان از اصابت دقیق موشک‌ها به مخفیگاه‌های گروهک‌های تروریستی دارد.

بنابر اعلام منابع محلی در ادلب سوریه، موشک‌های بالستیک سپاه به مواضع گروهک‌های تروریستی تحریرالشام و حزب الترکستانی در منطقه جبل السماق ادلب اصابت کردند. آموزش تروریست‌های موسوم به «داعش خراسان» در این منطقه انجام می‌شد و سپس به وسیله آمریکا به افغانستان منتقل می‌شدند تا برای اقدامات تروریستی وارد ایران شوند.

این حملات موشکی کمپ‌های آموزشی، ستاد پشتیبانی و لجستیک و مقر وابسته به تروریست‌های ترکستانی را هدف قرار داد. این منطقه جایی است که تروریست های «داعش خراسان» در آن آموزش می‌دیدند. نکته قابل توجه اینکه فاصله این منطقه از نقطه شلیک موشک‌های سپاه در ایران، بیش از یک هزار و 200 کیلومتر است که به نوعی دوربردترین عملیات موشکی ایران تاکنون به شمار می‌رود.

ناظران این اقدام را پیامی صریح و واضح از سوی ایران به رژیم صهیونیستی قلمداد کرده‌اند. درواقع، موشک‌های سپاه با دقت هرچه تمام‌تر چند مقر را هدف قرار دادند و درهم کوبیدند تا پس از حمله موشکی به عین الاسد، به آمریکایی‌ها هشدار داده شود موشک‌های ایران نقطه زن هستند و می توانند خسارت های زیادی وارد کنند. اصابت پیاپی دست کم چهار موشک به یک نقطه نشان می‌دهد هدف مهمی در کار بود و باید به طور کامل منهدم و نابود می شد.

همچنین این حمله به آمریکایی‌ها هشدار داد حزب‌الله، سوریه، مقاومت عراق و ارتش یمن می توانند به همین موشک‌ها مجهز باشند و اگر واشنگتن بخواهد زمین بازی را گسترش دهد و برای نجات صهیونیست‌های قاتل، جنگی دیگر در منطقه راه بیندازد؛ بلایی که سرش می‌آید در حساب و کتاب نمی‌گنجد.

ابعادی فراتر از یک حمله ساده

حقیقت آن است، این حمله موشکی ابعاد بسیار گسترده و مهمی دارد و می‌تواند نقطه آغاز دیگر اقدامات محور مقاومت باشد. آمریکا و انگلیس به همراه رژیم صهیونیستی به این نتیجه دست یافته بودند، ایران مشغول بررسی نحوه پاسخ سخت است. قدرت اطلاعاتی و امنیتی ایران در کنار داشتن قدرت نظامی بی‌نظیر این امکان را به تهران داده است، هر زمان اراده کند، برای دفاع از منافع خود وارد عمل شود.

در سایه تداوم حملات وحشیانه به غزه، سایر جبهه‌های محور مقاومت نیز مشتعل و برای کمک به پیروزی و موفقیت رزمندگان و مردم غزه وارد عمل خواهند شد

عملیات موشکی شب گذشته و بامداد امروز را می توان تاریخی خواند، از این حیث که می تواند حامل پیام هشدار به طرف‌های مقابل باشد، اگر آن را گرفته باشند و از شیطنت علیه منافع ملی ایران دست بردارند. طبعاً اگر بخواهند منافع ملی ایران را تهدید و با تحریک گروهک‌های تروریستی در کشورمان ناامنی ایجاد کنند، به این شکل و با حجم آتش زیاد هدف قرار می‌گیرند.

برخی کارشناسان مسائل رژیم صهیونیستی معتقدند، ضربات موشکی ایران پیامی همزمان به آمریکا، رژیم صهیونیستی و پاسخ به جنایت های مستمر آنها علیه مردم فلسطین در نوار غزه  است. این عملیات پیام واضحی به آمریکاست که از تیررس ضربات در امان نیست، زیرا آمریکاست که جنگ علیه مردم غزه را اداره می کند. حملات موشکی سپاه همچنین پیامی آشکار به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که مقاومت فلسطین و لبنان تنها نیستند.

لازم است بار دیگر صحبت‌های ویدئویی دو روز پیش ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های قسام را بیان کنیم که نکته بسیار مهمی را گفت که نشان می‌دهد در جریان تحولات آینده قرار دارد. وی تأکید کرد، در سایه تداوم حملات وحشیانه به غزه، سایر جبهه‌های محور مقاومت نیز مشتعل و برای کمک به پیروزی و موفقیت رزمندگان و مردم غزه وارد عمل خواهند شد. حال کاخ سفید و کاخ باکینگهام می‌توانند با هم تصمیم بگیرند، آیا ایران اراده شروع جنگ را دارد یا خیر؟!

 

منبع: راهبرد معاصر

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها