کد خبر: 700799
تاریخ انتشار :

رمزگشایی از نقشه نتانیاهو برای جنگ‌افروزی در منطقه

مصیب نعیمی، کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه نشان می‌دهد این رژیم در تحقق اهدافش ناکام مانده است، گفت: آنچه صهیونیست‌ها با حمایت غربی‌ها و نادیده گرفتن جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه از سوی کشورهای منطقه انجام می‌دهند، جز به افزایش دامنه جنگ منتهی نمی‌شود.

رمزگشایی از نقشه نتانیاهو برای جنگ‌افروزی در منطقه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت، جنگ غزه، جنگ آمریکا نیز هست. وی افزود: در گفت‌وگو با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به وی گوشزد کردم، این جنگ صرفاً جنگ رژیم صهیونیستی نیست، بلکه جنگ شما آمریکایی‌ها نیز هست.

وی عنوان کرد: تا زمانی که جنگ در شمال نوار غزه ادامه داشته باشد، فلسطینیان حق بازگشت به آنجا را نخواهند داشت. محور فیلادلفیا (میان مصر و نوار غزه) محل اصلی انتقال سلاح به حماس است و باید آن را به طور کامل مسدود کرد.

مصیب نعیمی، کارشناس مسائل غرب آسیا درباره دست نیافتن سران رژیم صهیونیستی به نقطه مطلوب بعد از یکصد روز کشتار مردم غزه و محقق نشدن اهداف مد نظرشان به «راهبرد معاصر» گفت: گرچه تحلیلگران صهیونیستی و غربی اعتراف می کنند کابینه نتانیاهو کمترین پیشرفتی در تحقق خواسته هایش در یکصد روز جنگ غزه نداشته است، اما واقعیت میدانی فلسطین ده ها سال است نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی با کشتار مردم، افزایش تنش و خونریزی به هیچ عنوان نه تنها به خواسته های خود نزدیک نشده، بلکه فرسنگ ها فاصله گرفته است.

وی افزود: تا زمانی که یک فلسطینی در دنیا وجود دارد، رژیم صهیونیستی نباید احساس آرامش کند و بپندارد می تواند حقوق مردم فلسطین را نادیده بگیرد و فلسطین را کشور خود بنامد، زیرا مردم فلسطین از حق خود به عنوان امری طبیعی دفاع می کنند.

کارشناس مسائل غرب آسیا معتقد است: رژیم صهیونیستی باید بداند در هیچ جای دنیا تاکنون آتش افروزی عاقبت خوبی نداشته است و در آینده نیز نخواهد داشت. آنچه صهیونیست‌ها با حمایت غربی ها و نادیده گرفتن جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه از سوی کشورهای منطقه انجام می‌دهند، جز به افزایش دامنه جنگ منتهی نمی شود.

نعیمی گفت: حتی اگر رژیم صهیونیستی بیش از این به مردم غزه آسیب بزند، زنان، کودکان و مردان بی گناه بیشتری را ناجوانمردانه و در حملات هوایی به کام مرگ بکشاند، شکی نیست محور مقاومت، مردم غزه، فلسطین و مردمی که در این سرزمین زندگی می کنند، احساس می کنند باید با رژیم جعلی ای که علیه آن‌ها اقدامات ویران کننده ای انجام می دهد، برای دستیابی به حقوق خود بجنگند.

وی معتقد است: تجاوز و آدم‌کشی نه تنها برای ملت فلسطین، بلکه برای هیچ ملتی قابل قبول نیست. صهیونیست‌ها از ابتدا اشتباه کردند و کابینه نتانیاهو مرتکب خطای بزرگی شده است، زیرا گمان می کنند با داشتن تسلیحات نظامی، ویران کردن فلسطین و سرکوب مردم این سرزمین می توانند فلسطینیان را تسلیم خواسته های خود کنند؛ اما به عینه شاهدند خواسته هایشان با وجود جنگ، ویرانی و کشتار ناکام مانده است.

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: امروز صهیونیست ها به ناکامی خود در دستیابی به خواسته هایشان در غزه و فلسطین اعتراف می کنند. با وجود اینکه ابتدای جنگ مدعی بودند با حمایت همه جانبه آمریکا، سازمان های بین المللی و کشورهای غربی و عربی می توانند مقاومت فلسطین را نابود کنند و مردم غزه را کوچ دهند، اما به عینه شاهدند نه تنها نمی توانند حماس را از بین ببرند، بلکه دشمن تراشی های جدیدی در منطقه علیه خود به راه انداخته اند.

وی گفت: افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه مانند لبنان، مصر، اردن و سوریه نشان می دهد صهیونیست‌ها نمی توانند به اهداف خود دست یابند، بنابراین پرواضح است نتیجه برخلاف خواسته نتانیاهو می شود. امروز جامعه بین الملل و مردم جهان نسبت به نسل کشی و کودک کشی رژیم صهیونیستی واکنش های جدی از خود نشان داده اند.

نعیمی تأکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی یکی از رژیم های منفور در عرصه بین الملل به‌شمار می‌رود، از این رو طبیعی است سرنوشت جنگ ظالمانه، بدنامی عمومی و شکست نظامی و اقتصادی برای کابینه نتانیاهوی جنایتکار باشد.

 

منبع: راهبرد معاصر

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها