کد خبر: 701136
تاریخ انتشار :

خبر فوری رسانه روسی از 10 توافق‌ مهم میان ایران و ترکیه

خبرگزاری تاس روسیه ضمن اعلام تاریخ سفر روسای جمهور ایران و روسیه به ترکیه اعلام کرد که احتمالا در سفر رییس‌جمهور ایران به آنکارا ۱۰ توافق‌نامه همکاری امضا شود.

خبر فوری رسانه روسی از 10 توافق‌ مهم میان ایران و ترکیه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه «ترکیه» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد مقامات ترکیه‌ای می‌گویند احتمالاً ولادیمر، پوتین، رییس‌جمهور روسیه ۱۲ فوریه به آنکارا سفر کند، درحالی‌که سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران نیز ۲۴ ژانویه (چهارشنبه) به ترکیه سفر می‌کند.

یک منبع مطلع در آنکارا ادعای سفیر اوکراین در ترکیه درباره انجام شدن مذاکراتی برای جایگزین کردن توافق غلات دریای سیاه را رد کرد.

این روزنامه جزییات بیشتری درباره سفر پوتین به ترکیه اعلام نکرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که هنوز زمان دقیق سفر پوتین به ترکیه و کره شمالی تعیین نشده؛ گفت‌وگوها درباره تعیین زمان دقیق این سفرها از طریق کانال‌های دیپلماتیک در جریان است.

به نوشته تاس، سفر رئیسی به ترکیه که پیش از این دو بار به تعویق افتاده بود به جلسه شورای عالی همکاری ترکیه و ایران اختصاص دارد. پیش بینی می‌شود پس از این دیدار حدود ۱۰ تفاهم نامه و توافق‌نامه امضا شود. افزون بر این، طرفین درباره مبارزه با تروریسم و وضعیت غرب آسیا نیز گفتگو خواهند کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها