کد خبر: 701361
تاریخ انتشار :

درخواست امیرعبداللهیان از گوترش

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با دبیر کل سازمان ملل ضمن قدردانی از تلاش‌ها و مواضع گوترش در خصوص لزوم پایان دادن به کشتار مردم بی‌گناه و بی‌دفاع غزه، بار دیگر بر لزوم توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تاکید کرد.

درخواست امیرعبداللهیان از گوترش
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - در این دیدار حسین امیرعبداللهیان ضمن اظهار نگرانی و تأسف عمیق نسبت به وضعیت بغرنج و دردناک انسانی در غزه، از دبیر کل سازمان ملل متحد درخواست کرد تا با رایزنی موجب تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم فلسطین شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در دریای سرخ، بار دیگر بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حفظ امنیت کشتیرانی و دریانوردی تاکید و تصریح نمود ایالات متحده آمریکا و انگلیس با حمله به یمن و انصارالله مرتکب خطای راهبردی شدند؛ خطایی که موجب گسترش دامنه تنش و درگیری‌ها در منطقه می‌شود.

امیرعبداللهیان همچنین گفت هدف انصارالله یمن از توقف کشتی‌ها به مقصد سرزمین های اشغالی، متوقف کردن جنایت و نسل‌کُشی رژیم صهونیستی علیه شهروندان غزه است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که انصارالله مکررا اعلام کرده امنیت دریایی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی را متوقف می کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز بار دیگر ضمن محکوم کردن جنگ در غزه، بر لزوم توقف جنگ و ارسال کمک های بشر دوستانه به غزه تاکید نمود.

گوترش بر لزوم تشکیل یک دولت مستقل برای فلسطینیان و حق تعیین سرنوشت توسط آنان تاکید کرد.

وی افزود متاسفانه امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه بدون آتش‌بس وجود ندارد.

گوترش با اشاره به تحولات اخیر در دریای سرخ، از گسترش درگیری‌ها در منطقه ابراز نگرانی نمود و تلاش‌های سازمان ملل را معطوف به توقف جنگ و کاهش آلام مردم منطقه دانست.

دبیرکل سازمان ملل نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه را حائز اهمیت خواند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها