کد خبر: 701391
تاریخ انتشار :

واکنش حقوقی ایران به ترور مستشاران سپاه در سوریه

محمد دهقان، معاون حقوق رئیس جمهور در مصاحبه با آخرین خبر در واکنش به ترور مستشاران سپاه در سوریه گفت: بخشی از مسئله اقدامات حقوقی هست که باید انجام شود و بخشی از اقدامات فراتر از حقوقی هست.

واکنش حقوقی ایران به ترور مستشاران سپاه در سوریه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور امروز (چهارشنبه 4 بهمن ماه) در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص موضوع پرونده ترور شهید سلیمانی، گفت: ما در این زمینه‌ها روابط خوبی با کشور عراق داریم و گفت‌وگوهایی هم در خصوص پرونده ترور شهید سلیمانی بین دو کشور صورت گرفته است و از دولت عراق درخواست کردیم تا در موضوع پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس اقدامات جدی‌تری انجام دهند.

وی افزود: چون این جنایت در کشور عراق رخ داده است لذا دادستان عراق وارد این موضوع شده و منتظر صدور کیفر خواست هستیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور، گفت: ما نیز در داخل کشور پرونده قضایی علیه جنایتکارانی که شهید حاج قاسم سلیمانی را ترور کردند، تشکیل دادیم و در مرجع قضایی در حال پیگیری است، در عین حال پرونده بین‌المللی نیز در این زمینه وجود دارد که در حال پیگیری است.

دهقان تأکید کرد: فکر می‌کردیم آمریکایی‌ها پاسخ تذکر ما را ندهند اما اخیرا پاسخ داده‌اند و منتظر هستیم نظر قطعی خودشان را اعلام کنند که آیا ما با آن‌ها وارد داوری می‌شویم یا خیر؟ هر اتفاقی که بیفتد طبیعتا در پرونده آثار حقوقی خودش را خواهد داشت.

معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین درباره اقدامات حقوقی در قبال به شهادت رساندن مستشاران ایرانی در سوریه بیان کرد: طبیعتا بخشی از این موضوع اقدامات حقوقی است که باید اتفاق بیفتد. متاسفانه بخشی از اقداماتی که رژیم صهیونیستی در سوریه انجام می‌دهد فراتر از مسائل حقوقی است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها