کد خبر: 701523
تاریخ انتشار :

طرح جمهوری‌خواهان برای اعلام زودهنگام ترامپ به عنوان نامزد انتخاباتی

کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در حال بررسی طرحی است که ممکن است به معرفی زودهنگام دونالد ترامپ به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات ۲۰۲۴ منجر شود.

طرح جمهوری‌خواهان برای اعلام زودهنگام ترامپ به عنوان نامزد انتخاباتی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده پیش‌نویس یک قطعنامه در کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در حال دست به دست شدن است که قرار است دونالد ترامپ را به عنوان نامزد رسمی این حزب برای انتخابات ۲۰۲۴ معرفی کند.

در صورتی که این طرح به تصویب برسد ترامپ به داده‌های کمیته حزب جمهوری‌خواه دسترسی خواهد داشت و علاوه بر آن از درآمدزایی‌های این کمیته بهره‌مند خواهد شد.

به گزارش العالم، تصویب این قطعنامه همچنین به معنی مخالفت رسمی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه با «نیکی هیلی»، نماینده سابق ترامپ در سازمان ملل متحد و رقیب حزبی فعلی وی خواهد بود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در ایالت نیوهمپشایر که سه‌شنبه برگزار شد، به پیروزی رسید تا یک گام دیگر به کسب نامزدی نهایی حزبش و احتمال تکرار رقابت با جو بایدن در انتخابات عمومی سال ۲۰۲۴ نزدیک‌تر شود.

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل نیکی هیلی که جدی‌ترین رقیب ترامپ است، به‌رغم این شکست و شکست قبلی در آیووا قول داد که به مبارزه ادامه دهد.

ترامپ بعد از پیروزی، سخنرانی خود در شهر نشوا نیوهمپشایر را با تمسخر هیلی و فریبکار خواندن او آغاز کرد و گفت «او جوری سخنرانی می‌کند که انگار برنده شده است. برنده نشد، شکست خورد...شب خیلی بدی داشت».

رقابت بعدی ۲۴ فوریه (پنجم اسفند) در ایالت کارولینای جنوبی خواهد بود، جایی که هیلی متولد شد و دو دوره فرماندار آن بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها