کد خبر: 701697
تاریخ انتشار :

واکنش بایدن به کشته شدن سه نظامی آمریکایی: پاسخ خواهیم داد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در در پی حمله پهپادی به نیرو‌های آمریکایی در شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه و کشته شدن سه نظامی آمریکایی و مجروح شدن ۳۴ نفر دیگر وعده داد که واشنگتن به این حمله پاسخ خواهد داد.

واکنش بایدن به کشته شدن سه نظامی آمریکایی: پاسخ خواهیم داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی در حالیکه که در کارولینای جنوبی به سر می‌برد، به خبرنگاران درباره کشته شدن سه سرباز آمریکایی در حمله پهپهادی به نیرو‌های این کشور شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه گفت: ما پاسخ خواهیم داد.

پیش از این، کاخ سفید روز یکشنبه به وقت محلی در پی حمله پهپادی به نیرو‌های آمریکایی در شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه و کشته شدن سه نظامی آمریکایی و مجروح شدن ۳۴ نفر دیگر، نشستی اضطراری تشکیل داد.

جو بایدن و کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا توسط تیم امنیت ملی کاخ سفید از آخرین تحولات درباره حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی التنف در شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه مطلع شدند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، بایدن با حضور مقامات ارشد آمریکایی در جریان جزئیات حمله به نیرو‌های آمریکایی در شمال شرقی اردن قرار گرفت.

بر اساس گزارش ها، در این نشست مشاور امنیت ملی، وزیران امور خارجه و دفاع، رئیس سیا و رئیس ستاد ارتش، مدیر اطلاعات ملی و سفیر آمریکا در سازمان ملل حضور یافته اند. در این نشست، معاون مشاور امنیت ملی و رئیس کارکنان کاخ سفید نیز حضور یافته اند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا روز یکشنبه گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اُردن، سه سرباز ارتش ایالات متحده کشته و ۲۵ نفر از نیرو‌های نظامی آن زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، کشته شدن سه آمریکایی در «برج ۲۲» در اردن در نزدیکی مرز با سوریه، تشدید قابل توجه وضعیت متزلزل در خاورمیانه را نشان می‌دهد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام تایید کرد که در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپادی) «به پایگاهی در شمال شرقی اردن»، سه سرباز کشته و ۲۵ نفر مجروح شدند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شب گذشته در جریان حمله پهپاد‌های بدون سرنشین به نیرو‌های ما مستقر در شمال شرقی اردن در نزدیکی مرز سوریه، سه سرباز آمریکایی کشته و بسیاری زخمی شدند. در حالی که هنوز در حال جمع‌آوری حقایق این حمله هستیم، می‌دانیم که این حمله «از سوی گروه‌های شبه نظامی تحت حمایت ایران که در سوریه و عراق فعالیت می‌کنند»، انجام شده است. ما به تعهد [این سربازان]برای مبارزه با تروریسم ادامه خواهیم داد و شک نکنید که همه افراد مسئول [در این حادثه]را در زمان و به روشی که خودمان انتخاب می‌کنیم، مورد بازخواست قرار خواهیم داد.» / ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها