کد خبر: 701699
تاریخ انتشار :

ادعای هریس: حمله به نیرو‌های آمریکایی تحت حمایت ایران انجام شده است

کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا، مدعی شد: حمله به نیروهای ایالات متحده در شمال شرقی اردن توسط گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران انجام شده است.

ادعای هریس: حمله به نیرو‌های آمریکایی تحت حمایت ایران انجام شده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حادثه کشته شدن سه نفر از نظامیان آمریکایی در جریان حمله به پایگاه نیروهای این کشور در جوار مرز اردن، گفت: ما عزادار کشته شدن سه نظامی آمریکایی در شمال شرقی اردن و نزدیکی مرز سوریه هستیم.

به گزارش سی‌ان‌ان‌، هریس با بیان این ادعا که حمله به نیروهای آمریکایی در شمال شرق اردن توسط گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران انجام شده است، تاکید کرد: ما به جنگ با تروریسم ادامه داده و تمامی عاملان حمله به نیروهای آمریکایی در شمال شرق اردن را پاسخگو خواهیم کرد.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا یکشنبه گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اُردن، سه سرباز ارتش ایالات متحده کشته و ۲۵ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، کشته شدن سه آمریکایی در «برج ۲۲» در اردن در نزدیکی مرز با سوریه، تشدید قابل توجه وضعیت متزلزل در خاورمیانه را نشان می‌دهد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. / ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها