کد خبر: 701712
تاریخ انتشار :

امیرعبداللهیان با همتای پاکستانی دیدار کرد

وزیر امور خارجه که در پاسخ به دعوت همتای پاکستانی و در رأس هیأتی در اسلام‌آباد حضور دارد، با جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با همتای پاکستانی دیدار کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات پاکستانی و در پاسخ به دعوت همتای خود به اسلام‌آباد سفر کرده، صبح امروز با جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان در محل وزارت خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

این سفر بعد از تحولات اخیر در مناسبات ایران و پاکستان و حمله به مقر جیش الظلم در پاکستان و متعاقب آن حمله‌ پهپادی پاکستان به نقطه‌ای در منطقه مرزی با ایران انجام شده است.

 وزارت امور خارجه ایران و پاکستان دوشنبه دوم بهمن ماه در بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند که در پی گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای پاکستانی این توافق حاصل شده که سفرا تا ششم بهمن به محل کار خود باز گردند که این امر روز جمعه رخ داد و به دعوت جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان، حسین امیرعبداللهیان دوشنبه نهم بهمن ماه (۲۹ ژانویه) به پاکستان سفر کند.

پس از تحولات اخیر در مناسبات، دو وزیر خارجه دو بار با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان اخیرا در گفت‌وگویی با ایرنا با بیان اینکه پاکستان از روابط بسیار نزدیک و برادرانه‌ای با ایران برخوردار است، گفت که از حسین امیرعبداللهیان برای سفر رسمی به پاکستان دعوت کرده و دو کشور از این فرصت برای تقویت چارچوب روابط دوجانبه استفاده خواهند کرد.

این دومین سفر دوجانبه امیرعبداللهیان به اسلام‌آباد بعد از تصدی وزارت امور خارجه است. او چهارشنبه شب ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۲ در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه سابق پاکستان در نخستین سفر دوجانبه وارد اسلام‌آباد شد. امیرعبداللهیان آذر ۱۴۰۰ و برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع افغانستان نیز به اسلام‌آباد سفر و در حاشیه این نشست با برخی مقامات پاکستان از جمله عمران خان نخست‌وزیر پیشین این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها