کد خبر: 701768
تاریخ انتشار :

تهدید جدی ایران برای آمریکا از زبان محسن رضایی

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن بیشتر از تربیت انسانهایی مانند شهید باقری می‌ترسد تا از توپ و موشک ما، گفت: تهدید جدی ما برای آمریکا افرادی مانند شهید سلیمانی و سید حسن نصرالله هستند.

تهدید جدی ایران برای آمریکا از زبان محسن رضایی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده اسبق سپاه صبح امروز در اجلاسیه شهدای اطلاعات سپاه طی سخنانی اظهار داشت: نیروهای اطلاعات ایران از خداپرست‌ترین افراد انقلاب ما هستند و این امر را به اثبات رسانده‌اند.

وی افزود: اطلاعات یکی از مهمترین ارکان پیروزی ملت ایران قبل و بعد از جنگ بوده است. اگر نیروهای اطلاعاتی نبودند همان سالهای اول انقلاب از دست می‌رفت و اگر نیروهای اطلاعاتی نبودند محال بود خرمشهر آزاد شود.

رضایی ادامه داد: ما در سپاه دو سیستم اطلاعات امنیتی و نظامی ایجاد کرده بودیم. در سال 62 که اطلاعات امنیتی را به وزارت اطلاعات تبدیل کردیم و من به دستور امام پنج هزار نفر نیرو را به وزارت اطلاعات دادم. موسس سازمان اطلاعات نظامی سپاه اما شهید باقری بود.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: شهید باقری انسانی بسیار هوشمند، زیرک و معتقد به دفاع از انقلاب اسلامی بود. ایشان کار خود را در حوزه اطلاعات امنیتی آغاز کرد و اطلاعات بسیار خوبی از انبارهای اسلحه منافقین در دانشگاه تهران ارائه کرد.

وی اظهار داشت: به محض آغاز جنگ با شهید باقری به اهواز رفتم و گفتم ایشان اطلاعات را راه اندازی کند. بعد از دو ماه که برگشتم دیدم ایشان فرد دیگری شده است و بسیار خوب به ارتش عراق مسلط شده است. ایشان اثبات کرد که ارتش عراق 12 لشکر دارد و در همان دو ماه اطلاعات شهید باقری ما را به ارتش عراق مسلط کرد.

رضایی با بیان اینکه شناخت شهید باقری از دشمن بسیار خوب بود عنوان کرد: شهید باقری میزان شناخت دشمن از خودمان را هم دنبال می‌کرد. لذا ما دائم دنبال می‌کردیم که ببینیم دشمن چقدر از ما شناخت دارد. شهید باقری جزواتی از داخل سنگرهای ارتش عراق پیدا می‌کرد تحت عنوان درس‌واره‌های قادسیه صدام، این جزوات تجربیات ارتش عراق از عملیاتهای ما و خودشان بود. شهید باقری این جزوات را ترجمه می‌کرد و به همه فرماندهان می‌داد تا میزان شناخت دشمن از ما را ببینند.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: شهید باقری جایگاه ممتازی در تیم طراحی عملیات سپاه داشت و اگر بنا بر دلایلی از این تیم جدا می‌شد من همیشه احساس خلاء می‌کردم چون ویژگی‌هایی از نظر طراحی و بینش نظامی در ایشان وجود داشت که همیشه نقاط ضعف را بیان می‌کرد.

رضایی تصریح کرد: علاوه بر این شهید باقری یک‌فرمانده بی نظیر بود. بعد از عملیات طریق القدس شهید باقری فرماندهی قرارگاه نصر را به عهده گرفت و حالا باید چند لشکر را فرماندهی می‌کرد. در فتح المبین شهید باقری هم جبهه خودش را فتح کرد و هم جبهه قرارگاه فجر را نیز کمک و مسیر قرارگاه فجر را باز کرد. این عملیات بلوغ نهایی شهید باقری بود و در عملیات الی بیت المقدس ایشان به یک بلوغ خوبی رسیده بود. لذا سخت‌ترین بخش آزادی خرمشهر را به شهید باقری و حاج احمد متوسلیان دادیم.

وی  ادامه داد: در این عملیات یک عاشورا برای لشکر 27 ایجاد شد اما احمد متوسلیان یکی از شجاع ترین افراد ما در جنگ بود و خود ایشان و ستاد لشکر 27 وارد صحنه رزم می‌شوند. کجای دنیا می‌شود افرادی مانند شهید باقری و احمد متوسلیان پیدا کرد و کدام مکتبی توانسته چنین انسان‌هایی تربیت کند؟

رضایی تصریح کرد: دشمن بیشتر از تربیت انسانهایی مانند شهید باقری می‌ترسد تا از توپ و موشک ما. تهدید جدی ما برای آمریکا افرادی مانند شهید سلیمانی و سید حسن نصرالله هستند. لذا به دنبال این هستند تا روی جوانان ما تاثیر بگذارند و تاریخ دفاع مقدس را تحریف کنند. نیروی دریایی ارتش آمریکا بیست سال پیش برآوردی از جنگ با ایران ارائه داده است و هشت ویژگی‌برای ایران بیان کرده است که بیشتر این ویژگی‌ها در شهید حسن باقری وجود داشت. لذا حواسمان باشد سرنوشت میدان جنگ را انسان با ایمان تعیین می‌کند و تجهیزات و درجه‌های نظامی ما را از تربیت نیرو غافل نکند.

وی در پایان گفت: شهادت شهید باقری برای ما قابل باور نبود و تا چند ماه باور نمی‌کردم ایشان شهید شده است. البته بعد از ایشان برادراشان سردار باقری سازمان اطلاعات نظامی سپاه را گسترش داد و سازمان اطلاعات رزمی ما امروز در نیروهای زمینی، دریایی بسیج و قدس سپاه بسیار ورزیده شده است و افرادی مانند شهید امیدوار که اخیرا در سوریه به شهادت رسیدند نمونه‌هایی از این توانمندی هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها