کد خبر: 702166
تاریخ انتشار :

لیبرمن:

نتانیاهو خطر جنگ در شمال را نمی‌خرد و دنبال سازش با عربستان است

آویگدور لیبرمن، عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) معتقد است که بنیامین نتانیاهو «خطر جنگ در شمال را به جان نخواهد خرید» و او قبل از بازنشستگی به دنبال عادی سازی روابط با عربستان سعودی خواهد بود.

نتانیاهو خطر جنگ در شمال را نمی‌خرد و دنبال سازش با عربستان است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، آویگدور لیبرمن، نماینده رژیم اشغالگر صهیونیستی در کنست و وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر دولت اشغالگر به دنبال خطر جنگ در شمال نخواهد بود.

لیبرمن توضیح داد که نتانیاهو در عوض به دنبال یک راه حل دیپلماتیک خواهد بود که «آرامش را برای مدتی محدود در شمال بخرد و برای به جا گذاشتن میراث خود، با عربستان سعودی به توافق صلح دست می‌یابد و سپس کنار می‌رود.»

وی در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه «یسرائیل هیوم» افزود: برای من روشن است که نتانیاهو تصمیم به بازنشستگی گرفته‌است و می‌خواهد با عربستان به صلح برسد تا این میراث او باشد و در تاریخ ثبت نشود که او مسؤول بزرگترین شکست در اسرائیل است.

لیبرمن همچنین بر این باور است که نتانیاهو می‌خواهد تا اکتبر آینده با عربستان سعودی به توافق برسد، اما برای اینکه آمریکا قبل از انتخابات بخشی از توافق باشد، باید تا ژوئن این اتفاق بیفتد.

لیبرمن همچنین درباره نحوه هدایت جنگ در نوار غزه و مدیریت آن صحبت کرد و گفت هر دوی این مسائل «به سادگی درست نیستند»، زیرا «ارتش مجبور بود به جای حرکت غیرممکن چند مرحله‌ای، در یک زمان حرکت کند».

اظهارات لیبرمن در حالی است که صحبت از توافق آتش‌بس مورد انتظار در نوار غزه است. یک منبع برجسته در جناح‌های فلسطینی تاکید کرد که پیامی از رهبری جنبش حماس در مورد چارچوب ارائه شده بر اساس نشست پاریس دریافت کرده‌اند.

این منبع تاکید کرد که این مقاله «بر اساس شروط ملی توافق‌شده در دست مطالعه است» و توضیح داد که «اولویت توقف همه جانبه تجاوز، خروج کامل نیروهای اشغالگر از غزه، پناه دادن به آوارگان و تکمیل فرآیند تبادل جدی اسیران خواهد بود.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها