کد خبر: 702168
تاریخ انتشار :

علم‌الهدی:

با محقق‌شدن انتخابات با مشارکت بالا دشمن از خشم دق می‌کند

امام جمعه مشهد گفت: دشمن به اسلام ما توجه دارد و فقط می‌خواهد دین را از ما بگیرد

با محقق‌شدن انتخابات با مشارکت بالا دشمن از خشم دق می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۱۳ بهمن در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرارسیدن دهه فجر اظهار کرد: این‌طور نبود که فقط انقلاب به پیروزی برسد، یک نظام فاسد برود و یک نظام سالم بیاید، این‌طور نبود که مردم از نظر معیشت در مضیقه باشند و انقلاب کنند تا نظامی بیاید که زندگی آن‌ها را نجات دهد. همه این‌ها بود اما، حقیقت موضوع بسیار فراتر از این حرف‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه ماهیت انقلاب را فقط باید از خود امام(ره) شنید، افزود: بنیان‌گذار کبیر انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۴ که مسئولان و مردم به محضر ایشان رسیده بودند، فرمودند شکل پیروزی انقلاب معجزه بود، یعنی اینکه یک نظام تا دندان مسلح سقوط کرد و مردم با گلوی خشک و مشت‌های گره‌کرده آن را براندازی کردند، این پیروزی خون بر شمشیر خودش معجزه بود. اما امام(ره) تأکید کردند که معجزه اصلی دباید در درون اندیشه‌های مردم شکل گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: آنچه در داخل شکل گرفت، انقلاب باطنی و درونی مردم بود؛ همان مردمی که در یک فضای فرهنگی و تمدن آلوده غربی، در مسیر مادیات بودند و آمال، آرزوها و اهدافشان مبتنی بر امور دنیایی بود، ناگهان به خدا متوجه شدند، تکلیف اجتماعی خود و اسلام را شناختند و با گلوی خشک به مصاف گلوله رفتند تا اسلام را بر امور خود حاکم کنند. انقلاب درونی این ملت باعث شد، انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و این موضوع از همه‌چیز مهم‌تر بود.

علم‌الهدی با بیان اینکه اکنون پس از ۴۵ سال نه‌تنها انقلاب دچار فرسودگی نشده، بلکه زنده‌تر و قوی‌تر از روز اول است، گفت: آن روز ما در مرزهای ایران اسلامی انقلاب را به پیروزی رساندیم و امروز فرهنگ مقاومت که تجلی انقلاب ماست، بر پهنه‌های نیلگون دریاها، کشتی اسرائیلی را به آتش می‌کشد و کاری کرده که بیش از ۱۰۰ روز مردم غزه جان می‌دهند، شهید می‌دهند اما دشمن را بی‌آبروتر و منفورتر از هر زمان دیگر در کل دنیا کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که توسعه انقلاب در گرو حفظ انگیزه‌های اولیه در دل مردم است، گفت: حفظ انگیزه‌های اولیه یعنی اینکه مردم هنوز به خدا توجه داشته باشند. دشمن همواره در تمام تقابل‌ها با ما، شکست خورده است، چون مردم این را می‌خواهند. مردم دین‌دار هستند و پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات امسال است، اضافه کرد: به همین دلیل می‌خواهد مردم را مأیوس کند و مشکلات را پیش چشم ملت بزرگ می‌کند. آن‌ها پشتوانه مردمی نظام را هدف گرفته‌اند، زیرا در طول این ۴۵ سال، بزرگترین سرمایه این انقلاب، مردم بوده‌اند.

علم‌الهدی اظهار کرد: عزیزان من، اولاً این را بدانید که این حرف‌های بنده سیاسی نیست. خدا لعنت کند کسانی که حرف‌های ما را سیاسی تحلیل می‌کنند یا می‌نشینند پس و پیش آن را حذف می‌کنند. این حرف‌ها فقط دینی است زیرا شما در محضر علی ابن موسی‌الرضا(ع)، بر فرش خانه او نشسته‌اید، در ماه پرفضیلت رجب به زیارت آمده‌اید، در این مراسم معنوی حضور پیدا کرده‌اید و به جای دو رکعت نماز، گوش به خطبه‌ها فراداده‌اید. از این نظر است که می‌گویم صحبت بنده ماهیت دینی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام‌ جمعه مشهد، وی با تأکید بر اینکه شاخص‌ترین عبادت خدا به شکست کشاندن دشمنان دین است، افزود: در آیه ۱۲۰ سوره مبارکه توبه آمده که «یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلًا إِلَّا کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ» یعنی مسلمانان هیچ کاری نمی‌کنند مگر اینکه دشمنان دین را عصبانی کنند و هر عمل از این به‌عنوان عمل صالح نوشته می‌شود. برادران عزیز، خواهران گرامی، عزیزان من، اگر بنا شد انتخابات ما با مشارکت بالا محقق شود، دشمن بدبخت می‌شود و از خشم دق می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نکته دوم، شناخت تکلیف شرعی است. عزیزان من، مشارکت در انتخابات برخلاف سایر اندیشه‌های سیاسی که حق تلقی می‌شود، در اسلام به‌عنوان یک تکلیف برخواسته از حق مطرح است. رسول مکرم اسلام(ص) فرمود «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» و اولاً اینکه امر به‌طور جمع به کار رفته و لفظ امور استفاده شده است، دوم اینکه پیامبر(ص) می‌گوید کسی که به این‌ها کاری نداشته باشد، نه این است که مؤمن نیست بلکه از اساس، ریشه مسلمانی از او ساقط می‌شود.

علم‌الهدی ادامه داد: لذا در راهکار قانون اساسی آمده برای اجرای این تکلیف شرعی، مردم باید نماینده انتخاب کنند تا در مجلس قانون‌گذاری کند یا به‌عنوان رئیس دولت، این مصوبات را به اجرا برساند. بنابراین شرکت در انتخابات که تحقق مشارکت سیاسی است، یک واجب شرعی محسوب می‌شود و فتاوای مراجع تقلید که در این باره موجود است. 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تکلیف شرعی هم به این نیست که جنابعالی فقط بروید پای صندوق و رأی بدهید بلکه به این معناست که شما اگر رئیس یک اداره یا صنف هستید، بزرگ یک خاندان هستید یا حداقل رئیس خانواده خود هستید، اعضای خانواده خود را تشویق به حضور کنید. مگر بچه خود را بیدار نمی‌کنید که نماز صبحش را بخواند؟ این هم مثل همان است.

وی تأکید کرد: همه جنگ‌ها بر سر اسلام است. دشمن به اسلام ما توجه دارد و فقط می‌خواهد دین را از ما بگیرد و این آیه قرآن، حرف پیامبر(ص) و فتوای مراجع تقلید است و من از پیش خود حرفی نمی‌زنم.

دیدگاه تان را بنویسید