کد خبر: 702309
تاریخ انتشار :

پیش بینی دمای هوای کشور | احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در برخی نقاط کشور و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی خبر داد.

پیش بینی دمای هوای کشور | احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

صادق ضیاییان در تشریح وضعیت جوی استان‌های کشور اظهار کرد: امروز(۱۵ بهمن ماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام مستقر می‌شود. بعد از ظهر در مناطق مرزی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و برخی نقاط آذربایجان شرقی افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۶ و ۱۷ بهمن ماه) با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از غرب کشور علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال ایلام، لرستان، ارتفاعات شمال خوزستان، همدان، زنجان و شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران ابرناکی و بارش باران و برف و وزش باد شدید رخ می‌دهد. طی این دو روز در شمال غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاک و در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش دما دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه(۱۸و ۱۹ بهمن ماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان اضافه کرد: تا روز سه شنبه در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد لذا احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بیرجند با کمینه دمای ۸-  و ۴- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مراکز استان‌ کشور گزارش شده است

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها