کد خبر: 702419
تاریخ انتشار :

کوثری: حمله به ایران به ضرر آمریکا است

نماینده تهران گفت: قطعاً حمله به ایران به ضرر آمریکا است. واقعیت امر این است که آمریکا نتوانست حریف یک گروه به نام حماس شود وای به حال اینکه بخواهد جنگ را گسترش دهد.

کوثری: حمله به ایران به ضرر آمریکا است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«واهمه آمریکا از حمله به ایران»، نکته‌ای است که اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا مبنی بر احتمال کشاندن شدن دامنه جنگ به ایران مطرح می‌کند.

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به ایران حمله نمی‌کند چراکه آمریکا می‌داند به ضررش است. البته ایران در راستای اینکه نیرو‌های مقاومت در عراق و سوریه بخواهند اقدامی انجام دهند، دستوری صادر نکرده است.

بخش‌هایی از گفت وگوی کوثری را در ادامه می‌خوانید:

به عبارت دیگر آمریکا می‌داند ایران در مورد اقدامات نیرو‌های عراق دخیل نیست، البته قبلاً هم گفتیم و الان هم می‌گوییم که به این‌ها کمک شده و همفکری صورت گرفته، اما قضیه به این ترتیب نیست که ایران بخواهد دستور بدهد اقدامی انجام دهند. از طرفی این‌ها در کشور خودشان هستند و در کشور خود تصمیم می‌گیرند و اقدام می‌کنند. عراقی‌ها هم خودشان اعلام کردند که ما اقدام کردیم در نتیجه ربطی به ایران ندارد.

نکته دیگر این است که ایران جبهه مقاومت را تشکیل، اما خودشان مستقل عمل می‌کنند و هیچ‌گاه ایران دستور نمی‌دهد. اینکه برخی از جنگ آمریکا علیه ایران می‌گویند به این دلیل است که تصور می‌کنند آمریکا مانند گذشته بسیار قدرتمند است که اصلاً به این ترتیب نیست کما اینکه مشاهده کردیم اسرائیل که اینقدر وحشت ایجاد کرده بود، اما در واقعیت اصلاً اینطور نیست چنانچه حریف یک گروه مقاومت در غزه نشد.

قطعاً حمله به ایران به ضرر آمریکا است. واقعیت امر این است که آمریکا نتوانست حریف یک گروه به نام حماس شود وای به حال اینکه بخواهد جنگ را گسترش دهد که در این شرایط قطعاً و یقیناً نیروی سالم از منطقه غرب آسیا به آمریکا برنخواهد گشت.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها