کد خبر: 702593
تاریخ انتشار :

واکنش نتانیاهو به پاسخ حماس به پیشنهاد آتش‌بس

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش به پاسخ جنبش حماس به طرح پیشنهادی نشست پاریس درباره تبادل اسرا گفت تا زمان پیروزی به جنگ غزه ادامه می‌دهد.

واکنش نتانیاهو به پاسخ حماس به پیشنهاد آتش‌بس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش به این اقدام حماس در توییتی نوشت: تا زمان دستیابی به پیروزی به جنگ غزه ادامه می‌دهیم.

در همین راستا، رسانه‌های عبری به نقل از منابع شرکت کننده در مذاکرات پاریس درباره تبادل اسرا گزارش کردند رژیم صهیونیستی هم‌اکنون در حال بررسی پاسخ حماس درباره طرح پیشنهادی نشست پاریس پیرامون تبادل اسراست که از میانجی قطری دریافت کرده است.

این رسانه‌ها گزارش کردند پاسخ حماس طولانی و مفصل است.

همچنین این رسانه‌ها به نقل از یک مسوول بلندپایه رژیم گزارش کردند پاسخ حماس شبیه پاسخ منفی است. رژیم صهیونیستی هرگز پایان جنگ را به عنوان شرط توافق برای آزادی اسرا نمی‌پذیرد.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند: خلاصه اینکه حماس به طرح ارائه شده در پاریس «نه» گفت.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی هم گزارش کرد نکته اصلی برای حماس در حال حاضر آتش‌بس همه جانبه و توقف عملی جنگ است.

این شبکه گزارش داد فشار بسیار زیادی از سوی آمریکا برای دستیابی به توافق و حرکت به جلو وجود دارد و این در برابر حماس بسیار دشوار است.

در همین رابطه، «محمد الهندی» معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت پاسخ حماس به طرح مذکور بر اصول اساسی تاکید دارد که شامل کامل توقف جنگ غزه، عقب نشینی رژیم صهیونیستی از آن و بازسازی این باریکه است.

حماس کمی پیشتر پاسخ خود را به طرح پیشنهادی نشست پاریس پیرامون تبادل اسرا به میانجیگران قطر و مصر تحویل داد. / ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها