کد خبر: 702755
تاریخ انتشار :

کاهش شدید قیمت خودرو | اکنون وقت خرید است؟

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان خودرو اعلام کرد که قیمت خودروهای مونتاژی در مقایسه با ۲۵ روز گذشته، بازدهی کاهشی بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان داشته است. همچنین، قیمت خودروهای داخلی نیز در این بازه زمانی بازدهی کاهشی بین ۸ تا ۳۵ میلیون تومان را نشان داده است.

کاهش شدید قیمت خودرو | اکنون وقت خرید است؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سعید موتمنی، رئیس سابق اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودروی تهران، درباره وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو اظهار کرد که در چند روز گذشته، قیمت خودروها کاهش یافته است. اما امروز، تقریباً روند کاهش قیمت‌ها متوقف شده است و تغییر قیمت خاصی نسبت به دیروز نداشته‌ایم.

وی افزود: قیمت خودروهای مونتاژی‌ها نسبت به ۲۵ روز گذشته بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان و داخلی‌ها بین ۸ تا ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو در شب عید نیز گفت: قیمت خودرو در شب عید بستگی به عوامل مختلفی دارد؛ در کشور ما خودرو یک کالای سرمایه‌ای است و اگر نوسان ارزی نداشته باشیم و عرضه مناسب باشد افزایش قیمتی نخواهیم داشت و قیمت‌ها کاهشی تر نیز می‌شود.

موتمنی در مورد علت کاهش قیمت خودرو تصریح کرد: علت کاهش قیمت مونتاژی‌ها ناشی از ثبت نام از مشتریان جدید و عرضه مناسب خودرو بود و در داخلی‌ها نیز به دلیل به دلیل کاهش نوسانات ارز و تکذیب خبر فروش ۱۲۰ هزار خودرو با قیمت حاشیه بازار، قیمت‌ها با افت مواجه شد.

این فعال بازار خودرو یادآور شد: جهش یک ماه اخیر قیمت خودرو ناشی از خبر فروش ۱۲۰ هزار خودرو با نرخ ۵ درصد زیر حاشیه بازار بود که همزمان با آن خبر، افزایش نرخ ارز را هم داشتیم که در نهایت منجر به بالا رفتن قیمت انواع خودرو شد.

وی در مورد وضعیت فروش خودرو نیز گفت: بازار خودرو همچنان آرام و بدون مشتری است و خرید و فروش در نقطه صفر قرار دارد. نکته مهم اینجاست که با توجه به نبود مشتری در بازار نباید تا این حد افزایش قیمت داشته باشیم.

موتمنی به عرضه خودرو هم اشاره کرد و افزود: مدت هاست که خودرو در بازار کم است و آنطور که باید عرضه نمی‌شود. بازار خودرو یک نیازی دارد که اگر تأمین شود این میزان از افزایش قیمت‌ها را نخواهیم داشت.

رییس سابق اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودروی تهران گفت: در سال‌های ۹۶ و ۹۷ تجربه خوبی از بازار خودرو داشتیم که در بخش خودروهای داخلی یک میلیون و ۵۵۰ هزار دستگاه تولید و در مقابل نیز بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو وارد شد. اما امسال به رغم آزادسازی واردات، خودروی چندانی وارد بازار نشد و از آن طرف قرار بود بالای یک میلیون و ۳۰۰ هزارخودرو تولید شود که در نهایت محقق نشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها