کد خبر: 702831
تاریخ انتشار :

حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی در آستانه انتخابات مجلس تاکید کرد:

حفظ ، اصلاح و ماندگاری نظام با مردم است

پورمحمدی تاکید کرد: امروز هم مردم باید تعیین کننده باشند و حافظ نظام. اگر نظام بخواهد بماند با مردم می ماند، اگر بخواهد اصلاح شود با مردم اصلاح می شود، اگر کجی های آن باید درست شود با مردم درست می شود، اگر بخواهد پیشرفت کند با مردم درست می شود و ان شاء الله می شود، امید داریم.

حفظ ، اصلاح و ماندگاری نظام با مردم است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب در مجموعه نیاوران با اشاره  به رهبری و نقش امام خمینی در انقلاب اسلامی گفت : امام بزرگ ما رحمت الله علیه از اول که آمد فرمود ما کار خودمان را با مردم شروع کردیم، به پیروزی رساندیم و ادامه خواهیم داد. جزو شاهکارهای رهبری و مدیریت امام این بود که نبض افکار عمومی در اختیار او بود و باور هم داشت.

وی افزود : امام هرگز سیاسی با افکار عمومی برخورد نمیکرد. این  حرفها روشی برای جلب آراء  مردم نبود بلکه واقعیت، احساسات و دریافت دینی و تاریخی او بود .

اینها جمع شده بودند و یک هوش فراتاریخی به امام داده بود. این اصطلاح "فراتاریخی" را آمریکایی ها درباره امام بکار بردند و گفتند او فهم و دانش فراتاریخی داشت. امام خمینی از روز اول هم فرمود مردم، مردم، مردم، همه چیز با مردم. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات متعدد در بعد از انقلاب گفت : آیاعجیب نیست در کمتر از دو ماه بعد از  پیروزی انقلاب  تعیین نظام جمهوری اسلامی برگزار شود؟ اولین اقدام امام برگزاری رفراندم جمهوری اسلامی بود و گفت مردم هستند که باید تعیین کنند، گفت من نظر خودم را می گویم اما مردم هستند که باید تعیین کنند.در آن شرایط امام  هر چه میگفت  مردم گوش می کردند و چه بسا اصلا نیازی نبود مردم رأی بدهند ولی امام گفت مردم باید پای صندوق بیایند.بعد گفت باید قانون اساسی نوشته شود. سیاسیون میگفتند مجلس مؤسسان، مجلس مؤسسان یعنی یک عده نماینده انتخاب کنیم به مجلس بروند، اینها قانون اساسی تدوین کنند، هرچه اینها تدوین کردند تصویب می شود. امام فرمود نه،باید  مجلس خبرگان تشکیل شود .

پورمحمدی تاکید کرد:  امروز هم مردم باید تعیین کننده باشند و حافظ نظام. اگر نظام بخواهد بماند با مردم می ماند، اگر بخواهد اصلاح شود با مردم اصلاح می شود، اگر کجی های آن باید درست شود با مردم درست می شود، اگر بخواهد پیشرفت کند با مردم درست می شود و ان شاء الله می شود، امید داریم.

وی افزود :مردم ما مردم شایسته ای هستند، مردمی هستند که پشت سر آنها تاریخ بسیار برجسته و شاخصی  وجود دارد، تاریخ تمدن گذشته و امروز آنها و حوادث انقلاب هم فوق العاده، فوق العاده، فوق العاده و امروز هم ما از سرمایه های عظیم در عرصه های مختلف به لطف خدا برخوردار هستیم. جوان ها،  تحصیل کرده ها، فعالان سیاسی ،  فعالان رسانه ای ، از مدیران ، از هنرمندان  و... همه  سرمایه هایی هستند که داریم، اینها معنوی و سرمایه نرم ما است. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی  در ادامه تاکید کرد: سرمایه سخت هم داریم، اما یک مقدار در مدیریت مشکل پیدا کردیم، ساختارهای ما ضعیف هستند و تنظیم امور ما کامل نیست ولی با اراده مردم، با حضور و مشارکت مردم مطمئن هستیم که اصلاح خواهد شد. 

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی بیان کرد: باید تصمیم بگیریم مثل اول انقلاب تا امروز، اراده کنیم و  حرکت،  مثبت بیندیشیم، عیبها را هم بینیم  اما دنبال حل آن باشیم. ناامید نشویم، تردید به خودمان راه ندهیم، نگران نباشیم. حرکت های بزرگی ما مردم انجام دادیم که این مسائل و مشکلاتی که امروز در کشور است در قبال آنها کوچک است. ما کارهای خیلی بزرگی کردیم، ملت ما در تاریخ خودش خیلی کارهای عظیمی کرده است، این مسائل را هم به لطف خدا پشت سر خواهد گذاشت.

وی در ادامه سخانش با اشاره به این نکته که اولین بار است که به کاخ نیاوران آمده گفت :

سرعت انقلاب خیلی فراتر از همه محاسبات و پیش بینی ها بود. 

کافی است به تاریخ شهادت آقا مصطفی خمینی در سال 56 وپس از آن 19 دی قم و سپس 12 و 22 بهمن 57 نگاهی بیندازیم.

وی با اشاره به سفر خود در پیش از انقلاب به پاکستان گفت :پاکستان مقصد ما نبود بلکه میخواستیم از انجا به لبنان، سوریه برویم و در اردوگاه های فلسطینی آموزش نظامی ببینیم. 

اما در پاکستان دیدیم سرعت حوادث داخل کشور انقدر تند است و سرعت تحولات بالا است که دیدیم اصلا اینطور نیست که ما برویم آموزش نظامی و پارتیزانی ببینیم و برگردیم ایران و اسلحه تهیه کنیم و این حرف ها و کشمکش و درگیری مسلحانه و این حرف ها، وقت این حرف ها نیست، ظاهراً مردم جلوتر از همه ی انقلابیون و پیشتازها و گروه های مسلّح سرعت عملیات دارند؛ لذا برگشتیم ایران. 

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به تحصن علما در دانشگاه تهران گفت :در ان روزهای پر التهاب انقلاب که این تحصن شکل گرفت من احوالات آقای هاشمی و کتابهای ایشان را خوانده بودم ولی با این که همشهری آقای هاشمی هم بودیم خیلی آقای هاشمی را ندیده بودم یعنی سخنرانی ایشان را ندیده بودم، حالا ما شاگرد آقای بهشتی و با این بزرگان مأنوس بودیم درس و بحث ولی آقای هاشمی چون تهران بود من برای اولین بار آنجا سخنرانی آقای هاشمی را در دانشگاه تهران دیدم و سخنرانی فوق العاده ای بود، با انکه بزرگانی مثل آقایان طالقانی و مطهری سخنرانی کردند، اما آقای هاشمی سخنرانی سیاسی جدی داخلی و تحلیل بین المللی فوق العاده ای داشت، به نظرم از آن سخنرانی های بیادماندنی است. نمی دانم نواری از آن است یا نه؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها