کد خبر: 702887
تاریخ انتشار :

اکونومیست: دفاع موفق روسیه، عامل بازبینی استراتژی ناتو است

بر اساس مقاله منتشر شده توسط اکونومیست، دفاع موفق روسیه از مواضع خود در برابر اوکراین، ناتو را بر آن داشته تا در استراتژی‌های دفاعی خود تجدید نظر و بازبینی کند.

اکونومیست: دفاع موفق روسیه، عامل بازبینی استراتژی ناتو است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - بر اساس مقاله منتشر شده توسط اکونومیست، دفاع موفق روسیه از مواضع خود در برابر اوکراین، ناتو را بر آن داشته تا در استراتژی‌های دفاعی خود تجدید نظر و بازبینی کند.

در تحلیل منتشر شده از سوی اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل آمده است: استحکامات روسیه در جنوب و شرق اوکراین گسترده‌ترین عملیات دفاعی در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

نوامبر ۲۰۲۳، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین فرماندهان خود را مامور تسریع در ساخت استحکامات و پناهگاه‌ها در مرز با روسیه کرد.

در این بررسی همچنین آمده است: لهستان همچنین شروع به ایجاد امور دفاعی خود در مرز با بلاروس کرد، در حالی که لتونی، لیتوانی و استونی توافق کردند که «خط دفاعی» جمعی خود را ایجاد کنند.

اخیرا نیز مقام‌های استونی اعلام کردند ۶۰۰ پناهگاه را در سراسر مرز با روسیه ایجاد خواهند کرد.

اکونومیست همچنین نوشت: دولت‌های لتونی و لیتوانی نیز به ۱۱۱۶ و ۲۷۵۸ پناهگاه نیاز خواهند داشت اگر که بخواهند در مرز با روسیه چنین استحکاماتی ایجاد کنند.

این مجله در ادامه مقاله خود آورده است: این روند معضلی برای سایر اعضای ناتو که ارتش آنها مدتهاست استراتژی متفاوت دفاع ارتجاعی را ترجیح می‌دهند، ایجاد می‌کند. بر اساس این مفهوم، نیروها در صورت نیاز، عقب نشینی می‌کنند و در مناطق مساعدتر با دشمن روبرو می‌شوند.

اکونومیست در ادامه می‌نویسد که این استراتژی با دفاع از هر وجب از خاک ناتو ناسازگار است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها