کد خبر: 702889
تاریخ انتشار :

امام جمعه موقت تهران: انقلاب اسلامی دو پشتوانه مردمی و دینی دارد

امام جمعه موقت تهران، با ذکر این نکته که انقلاب اسلامی دو پشتوانه مردمی و دینی دارد، گفت: انقلاب اسلامی به پشتوانه این ۲ مولفه است که توانسته در این مدت دوام و قوام خود را حفظ کند.

امام جمعه موقت تهران: انقلاب اسلامی دو پشتوانه مردمی و دینی دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد، امروز (۲۲ بهمن) در مراسم گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان قشم، انقلاب اسلامی را دارای ۲ رکن جمهوریت و ارزش‌های اسلام دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از این دو رکن به پیروزی رسید و همواره سعی کرده است که در رشد و تکامل خود این دو مولفه در اولویت قرار گیرند.

وی، با اشاره به ایستادگی حدود نیم‌قرنی جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی، ادامه داد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف حکمرانی و حضور در بزنگاه‌ها تاریخی از عوامل اصلی پایداری انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که برگرفته از رکن نخست انقلاب یعنی جمهوریت بوده است.

امام جمعه موقت تهران، رکن دوم پایداری انقلاب اسلامی را بهره‌گیری از ارزش‌ها و آموزه‌های دینی دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران همواره با پشتوانه دینی یعنی اسلام و قرآن در میدان‌ها حاضر می‌شوند و ارزش‌های دینی والهام گرفتن از پیامبران را نوعی تکیه‌گاه می‌دانند. همین امر هم باعث دوام و قوام جمهوری اسلامی در طول تاریخ شده است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی در برابر بلوک‌بندی‌های شرقی و غربی، رویارویی با تمام قدرت‌های شیطانی سر برآورده از بخش‌های مختلف جهان و تحریم تنها بخشی از چالش‌ها و موضوعاتی بوده که در طول عمر انقلاب اسلامی و تحت رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (حفظه‌الله) با موفقیت و سربلندی مردم ایران سپری شده است.

وی با ذکر این نکته که خلیج‌فارس در حال حاضر تحت فرماندهی ایرانیان مدیریت می‌شود، افزود: شناورهای مربوط به کشورهای بیگانه هیچ جایگاهی در آبهای نیلگون خلیج‌فارس ندارند و تمام امنیت این منطقه با حضور مقتدر نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و همکاری برخی از کشورهای خلیج‌فارس تامین می‌شود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها