کد خبر: 702890
تاریخ انتشار :

تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به دولت و ملت ایران

پادشاه و ولیعهد عربستان در پیام‌هایی به رئیس‌جمهور ایران سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفتند.

تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به دولت و ملت ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در پیامی به سید ابراهیم رئیسی، چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت.

سایت وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: پادشاه عربستان در این پیام برای رئیس‌جمهور ایران آرزوی سلامتی و برای دولت و ملت ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی کرد.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز در پیامی جداگانه به سید ابراهیم رئیسی ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای وی آرزوی سلامتی و برای دولت و ملت ایران آرزوی پیشرفت و شکوفایی روزافزون کرد.

روز چهارشنبه نیز عبدالله العنزی، سفیر عربستان سعودی پیام سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در پاسخ به پیام ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در خصوص تحولات غزه و همچنین پیام‌های تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی خطاب به رئیس‌جمهور کشورمان به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به وزیر خارجه کشورمان تسلیم کرد.

در این ملاقات حسین امیرعبداللهیان با ابراز رضایت از روند رو به رشد روابط دو کشور اظهار امیدواری کرد این روابط در همه زمینه‌ها و سطوح به صورت متوازن افزایش یابد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین افزایش همکاری‌های دوجانبه را به نفع دو کشور و منطقه دانست.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سفیر پادشاهی عربستان سعودی نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه نگاه عربستان به روابط دو کشور راهبردی است و نه تاکتیکی، تاکید کرد: من از طرف رهبری عالی عربستان سعودی وظیفه دارم روابط را در همه زمینه‌ها ارتقا دهم.

وی همچنین افزود: من موضوع برقراری پروازهای عمره را پیگیری می‌کنم و امیدوارم در آینده نزدیک مشکل فنی این پروازها حل و فصل شود.

پیش از این مقامات قطری از جمله تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر و محمد بن عبدالرحمن، نخست‌وزیر این کشور در پیامی به ابراهیم رئیسی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها