کد خبر: 702909
تاریخ انتشار :

زمان اعلام فهرست شورای وحدت برای انتخابات مجلس مشخص شد

عضو هیأت عالی شورای وحدت از مراحل پایانی تهیه فهرست ۳۰ نفره تشکل متبوعش در تهران خبر داد و گفت: ۲۵ بهمن، فهرست ما برای انتخابات مجلس دوازدهم قطعی می‌شود.

زمان اعلام فهرست شورای وحدت برای انتخابات مجلس مشخص شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«ابوالقاسم رئوفیان» عضو هیأت عالی شورای وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا، درپاسخ به این پرسش که فهرست شورای وحدت در تهران چه زمانی نهایی می‌شود؟، گفت: تصمیم بر این است تا ۲۵ بهمن ماه، فهرست ۳۰ نفره خود را قطعی کنیم اما رونمایی از لیست به دور از تدبیر و یک نوع ساده اندیشی است و قطعا شورای وحدت این اشتباه را نخواهند کرد و حُسن تدبیر می کنند.

وی افزود: اگر ترکیب نهایی زودتر از موعد اعلام شود ما در اصل فهرست خود را لو می‌دهیم و رقیب را هوشیار می‌کنیم که قطعا چنین اتفاقی نخواهد افتاد. در مسابقه فوتبال هم هیچ‌گاه اسامی بازیکنان را زودتر از موعد مقرر اعلام نمی‌کنند بنابراین ما در آستانه تبیلغات انتخابات از لیستمان رونمایی می‌کنیم.

عضو هیأت عالی شورای وحدت اظهار کرد: ستاد انتخابات ما در تهران به ریاست «شهاب الدین صدر» به نتایج خوبی دست یافته است و ارزیابی و مصاحبه از نامزدها انجام شده است تا بتوانیم ۲۵ بهمن ماه جمع بندی نهایی را داشته باشیم.

رئوفیان همچنین در خصوص وحدت و همگرایی نیروهای انقلاب در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای وحدت منادی وحدت است اما وحدت نه به هر قیمت که برخی دعوت به خود کنند و بخواهند ما به سازوکار آنها بپویندیم و یا براساس شاخص‌های آنان اعضای تیم(کاندیداهایمان) بررسی و ارزیابی شود. این دعوت به خود و رویکردی غلط است. امام خمینی(ره) همواره می‌فرمودند: «دعوت به خدا کنید، دعوت به خود نکنید؛ دعوت به خدا وحدت ایجاد می‌کند»

وی باردیگر با تاکید براینکه ما در شورای وحدت منادی وحدت بودیم اما از آن استقبال نشد، خاطر نشان کرد: حتی در این راستا سخنگوی شورای وحدت با افرادی دیدار و گفت‌وگو کرد و ما دنبال آن بودیم که همه با هم باشیم نه آنکه دیگران بگویند شما با ما همراه شوید!

عضو هیأت عالی شورای وحدت تصریح کرد: خواست ما بر اساس سازوکار مبتنی بر عقلانیت و خرد جمعی است، اگر این سازوکار دنبال شود اتفاق دیگری می‌افتد که بسیار بعید است دنبال شود و زمانی هم باقی نمانده؛ دوستان نشان دادند می‌خواهند با پدرسالاری به وحدت برسند که شورای وحدت زیر بار نمی‌رود و شأن آن اجل از این است چرا که ما با محوریت جامعه روحانیت مبارز حرکت می‌کنیم و لیست مستقل می‌دهیم.

رئوفیان درباره حضور اصلاح‌طلبان در کارزار انتخاباتی نیز گفت: حتما از حضور رقیب استقبال می‌کنیم. معتقدیم احزاب ستون فقرات انقلاب هستند و طبیعی است احزاب اصلاح‌طلب هم می‌توانند با حضورشان در صحنه تعادل را حفظ و به مشارکت مردم کمک کند. همه موظف هستیم در راستای تحقق منافع ملی و یأس دشمنان پای صندوق رأی حاضر شویم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها