کد خبر: 702999
تاریخ انتشار :

توصیه وزارت خارجه به غرب درباره رژیم صهیونیستی

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به رفح، گفت: اگر آمریکا و غرب نگران ثبات منطقه هستند، رفتار جنون‌آمیز تل‌آویو را مهار کنند.

توصیه وزارت خارجه به غرب درباره رژیم صهیونیستی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری ایران حملات هوایی جنایتکارانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی و مدنی در رفح که به شهادت ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی از جمله تعداد قابل توجهی از کودکان منجر شد را به شدت محکوم کرد.

کنعانی با اشاره به میزبانی رفح از بیش از یک میلیون آواره فلسطینی، هشدار داد اقدام رژیم صهیونیستی در تجاوز به رفح و تهدید به حمله زمینی به این منطقه می‌تواند موجب وقوع فاجعه‌ای انسانی و جنایت جنگی دیگری علیه ملت بی‌دفاع فلسطین شود.

وی تاکید کرد چنین قصد و اقدامی نه تنها مغایر و برهم زننده مذاکرات جاری در موضوع آتش‌بس است، بلکه اقدامی مغایر با قرار موقت صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری و مصداق نیات خبیثانه صهیونیست‌ها در نقض مکرر همه هنجارهای حقوقی بین‌المللی به منظور بی‌اعتبار ساختن آن‌هاست‌.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن هشدار نسبت به تبعات خطرناک این اقدام وحشیانه و اظهار نگرانی نسبت به‌ تداوم جنایت نسل‌کُشی توسط رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که اگر آمریکا و دیگر هم‌پیمانان غربی صهیونیست‌ها در ابراز نگرانی‌های خود نسبت به امنیت و ثبات منطقه صادق هستند، نسبت به مهار رفتار جنون آمیز مقامات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع فلسطین به‌طور فوری اقدام نمایند.

کنعانی با جلب توجه مجامع بین‌المللی، دولت‌ها و افکار عمومی جهان نسبت به تبعات نگران‌کننده هرگونه اقدام نظامی رژیم صهیونیستی در رفح بر وضعیت ساکنان و آوارگان این منطقه، بر مسؤلیت نهادهای بین‌المللی و در رأس آن سازمان ملل متحد در جلوگیری از تداوم تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ممانعت از تشدید فاجعه انسانی تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه رفح را آماج حملات هوایی قرار داد که در پی آن تاکنون حداقل ۷۴ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند.

پیشتر نیز «حسین امیرعبدااللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره تبعات اقدام صهیونیست‌ها درباره حمله به رفح هشدار داد.

امیرعبداللهیان شامگاه دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «کشیده‌شدن دامنه جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم اشغالگر اسرائیل به آوارگان فلسطین در رفح، تبعات سختی برای تل‌آویو خواهد داشت».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها