کد خبر: 703043
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | تولیدات سایپا گران و محصولات ایران خودرو ارزان شدند

قیمت خودرو امروز، سه‌شنبه، 24 بهمن 1402، پر نوسان گزارش می‌شود. علاوه بر محصولات سایپا به سمت گرانی خیز برداشته‌اند، فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره رکورددار افزایش نرخ به حساب می‌آید.

قیمت خودرو ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | تولیدات سایپا گران و محصولات ایران خودرو ارزان شدند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بازار خودرو امروز کار خود را پر نوسان آغاز کرد. در حالی که قیمت خودرو در تعدادی از محصولات روند صعودی دارد، مدل‌های دیگری در بازار به چشم می‌خورند که نرخ پایین‌تری نسبت به روز گذشته دارند. 

در این بین محصولات سایپا تمایل بیشتری نسبت به افزایش قیمت نشان می‌دهند که با توجه به شروع این اتفاق از روزهای گذشته بعید نیست که موج جدید گرانی به‌ویژه در این محصولات آغاز شود. 

در سوی دیگر، محصولات ایران خودرو، دیگر خودروساز دولتی، تماماً روند نزولی دارند و همگی ارزان‌تر از روز گذشته به معامله می‌رسند. 

همچنین قیمت خودرو در بین محصولات مونتاژی مورد بررسی بیشتر صعودی گزارش می‌شود و به غیر از یک مدل، تمامی آن‌ها نسبت به دیروز یا گران شده‌اند یا تا ظهر امروز بدون تغییر خرید و فروش می‌شوند.

قیمت خودرو در بازار داخلی

بازار خودروهای داخلی روز پرنوسانی را تجربه می‌کند و دو قطب متفاوت در این بازار شکل گرفته است. در حالی که  تمام محصولات سایپا روند صعودی را در پیش گرفته‌اند، همه تولیدات ایران خودرو امروز با روند ریزشی به کار خود ادامه دادند. 

در میان محصولات سایپا، کوییک دنده‌ای ساده با رشد 1.32 درصدی رکورددار افزایش قیمت خودرو در بازار داخلی شناخته می‌شود. این محصول با رشد امروز در محدودۀ معاملاتی 385 میلیون تومان قرار گرفت.

کوییک دنده‌ای S که از چند روز پیش خیز بلندی برای ورود به کانال 400 میلیون تومان برداشته، امروز نیز 0.25 درصد دیگر گران شد تا اکنون تنها سه میلیون تومان با این هدف قیمتی خود فاصله داشته باشد. 

ساینا دنده‌ای S نیز از هم‌تولیدی‌های خود عقب نماند و امروز هم یک درصد دیگر گران شد تا جلوتر از کوییک S 404 میلیون تومان قیمت‌گذاری شود. مدل دوگانه‌سوز این محصول نیز با رشد 0.23 درصدی به 433 میلیون تومان رسید.

شاهین G که لوکس‌ترین سدان تولیدی سایپا شناخته می‌شود گرچه رشد ناچیز 0.15 درصدی را بر جای گذاشت، اما مشخص شد که فروشندگان آن قصد ندارند از موج صعودی بازار عقب بمانند.

به‌رغم جهش نسبی قیمت محصولات سایپا، قیمت خودرو در سمت بازار ایران خودرو روند نزولی را در پیش گرفت. 

البته کاهش قیمت محصولات ایران خودرو همان‌طور که در جدول پایین هم مشاهده می‌شود سرعت لاک‌پشتی دارد در هیچ یک از محصولات حتی به نیم درصد هم نمی‌رسد. چنانکه رانا پلاس پانوراما به‌عنوان رکورددار ریزش قیمت خودرو در روز جاری تنها 0.46 درصد ارزان‌تر از دیروز معامله می‌شود. 

قیمت خودرو 24 بهمن

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودرو در بازار مونتاژی‌های چین بیشتر به روند قیمتی تولیدات سایپا شباهت دارد و اغلب محصولات در نمودار افزایشی قرار گرفته‌اند. 

دیگنیتی پرستیز تنها محصول مونتاژی بازار خودروی ایران است که در روز جاری با کاهش 0.65 درصدی، افت قیمت را بر جای گذاشته تا به ارزش دو میلیارد و 305 میلیون تومان به فروش برسد. 

فیدلیتی پرایم نیو 5نفره نیز با رشد 3.3 درصد امروز پرچم بازار خودرو را به اختیار خود درآورد و تا یک میلیارد و 845 میلیون تومان پیش رفت. 

سانگ یانگ تیوولی نیز با رشد بالغ بر دو درصدی و ثبت قیمت دو میلیارد و 450 میلیون تومان در رده دوم افزایش قیمت و در رتبه اول باارزش‌ترین محصول بین 20 خودروی مورد بررسی شناخته می‌شود. 

فیدلیتی پرایم 7نفره دیگر خودروی مونتاژی است که امروز رشد بیش از یک درصد را به ثبت رساند تا تنها 100 میلیون تومان با دو میلیاردی شدن فاصله داشته باشد. 

کی‌ام‌سی T8  نیز امروز تنها 0.6 درصد گران شد تا هچنان از رسیدن به نرخ یک میلیارد و 600 میلیون تومان باز بماند. 

سایر محصولات مورد بررسی بدون هیچ تغییری نسبت به روز گذشته خرید و فروش می‌شوند. 

قیمت خودروی مونتازی 24 بهمن 1402

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها