کد خبر: 704553
تاریخ انتشار :

طحان نظیف: مردم حتی‌المقدور رای‌ دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه «در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و فرآیند رای گیری به راحتی در حال انجام است»، از مردم خواست تا حتی‌المقدور سعی کنند از همین ساعات باقی مانده استفاده کنند و رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند چون ممکن است با ازدحام مواجه شوند.

طحان نظیف: مردم حتی‌المقدور رای‌ دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان ظهر جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان اظهار کرد: از ابتدایی‌ترین دقایق آغاز فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان شاهد حضور خوب و باشکوه مردم شریف‌مان پای صندوق های رای بودیم.

وی تاکید کرد: فرآیندها با همکاری‌هایی که میان مجری و ناظر انتخابات یعنی وزارت کشور و شورای نگهبان صورت گرفته است، بصورت روان طی شده‌ است و مواردی جزیی گزارش می‌شد که باید پیگیری می‌شد از جمله این گزارش ها تاخیر آغاز اخذ رای در برخی شعب معدود بود که این مشکل برطرف شد و در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و فرآیند رای گیری به راحتی در حال انجام است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه «سامانه «مردم ناظر» در خدمت تک تک مردم است»، عنوان کرد: علاوه بر ۲۳۰ هزار ناظر مردمی که بر فرآیند انتخابات نظارت دارند، این فرصت را برای تک تک مردم قرار دادیم تا اگر با گزارش تخلف احتمالی مواجه بودند از طریق این سامانه با ما در ارتباط باشند و همکاران ما در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات نیز آنها را پیگیری کنند.

طحان نظیف همچنین در پاسخ به پرسشی درباره روند تمدید ساعت رای‌گیری گفت: بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان رای گیری ۱۰ ساعت است یعنی از ساعت ۸ تا ۱۸ است که وزارت کشور ۳ ساعت اول را خودش می‌تواند تمدید کند و برای ساعات بعدی باید حتماً با شورای نگهبان هماهنگی و مشورت را داشته باشد.

وی در پایان از مردم خواست تا حتی‌المقدور سعی کنند از همین ساعات باقی مانده استفاده کنند و رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند چون ممکن است با ازدحام مواجه شوند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها