کد خبر: 704950
تاریخ انتشار :

تحلیل‌ دیگران؛ روزنامه جوان پیش‌بینی کرد

رد صلاحیت تازه‌ واردهای مجلس در انتخابات بعدی!

روزنامه جوان بااشاره به اینکه مجلس دوازدهم، پر است از نماینده اولی! پیش بینی کرده که نصف اینها را شورای نگهبان در دور بعد ردصلاحیت می کند.

رد صلاحیت تازه‌ واردهای مجلس در انتخابات بعدی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز -  نتیجه انتخابات ۱۱ اسفند ، تحلیلهای متفاوتی را به همراه داشته است. روزنامه جوان، در یادداشتی واکنش برخی اصولگرایان را رقت برانگیز خوانده و نوشته‌است:

این واکنش رقت‌برانگیز اصولگرایان، هم از جهت غیبت بازنده‌های آنان در نخستین جلسه علنی مجلس بعد از انتخابات و هم مهم‌تر از آن در تلاش برای انتساب منتخبان مرحله اول به فهرست‌های کذایی خود است. این نشانه ضعف و نداشتن بلوغ و فهم سیاسی و افراط در توجه به خود است. آن‌هم با این تجربه سال‌های طولانی که همین گروه منتخب را چه‌بسا چهارسال دیگر نیمی را شورای نگهبان کنار بگذارد و نیم دیگر را مردم.

چنانکه شمار «نماینده‌اولی‌ها» در همین مرحله اول به نصف نمایندگان مجلس دوازدهم رسیده است. یعنی مجلسی که با این انتخابات تشکیل خواهد شد، احتمالاً بیش از نیمی از نمایندگان هیچ تجربه‌ای از کار نمایندگی نداشته باشند.

با این وضعیت که معلوم نیست از نقاط ضعف هر دموکراسی است یا نقطه قوت آن (چون دموکراسی هنوز در همه دنیا چیز تازه‌ای است)، آیا بالیدن به منتخبین و نسبت‌دادن آن به جریان خود یا حتی متأسفانه نسبت دادن آن به برخی اشخاص، آیا افتخاری دارد ؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها