کد خبر: 705734
تاریخ انتشار :

ماکرون: بعید است ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا پیروز شود

ماکرون در پاسخ به این سوال که چه کسی می‌تواند در مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین میانجی‌گری کند، ابراز تردید کرد که دونالد ترامپ بتواند بار دیگر وارد کاخ سفید شود.

ماکرون: بعید است ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا پیروز شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگویی با فرانس ۲ و TF۱ مسکو را «متخاصم» خواند اما از بیان اینکه این کشور «یک دشمن» است، امتناع کرد.

او بار دیگر از رد استقرار ناتو در اوکراین امتناع ورزید و تاکید کرد که پاریس آماده اتخاذ هر تصمیم لازم برای جلوگیری از پیروزی روسیه است.

رئیس جمهور فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که در این مرحله هیچ فرصتی برای مذاکره با کرملین نمی‌بیند.

ماکرون با بیان اینکه امیدوار است روزی زمان مذاکره با هر کسی که رئیس‌جمهور روسیه می‌شود، فرا برسد، گفت: من کاملا آماده گفت‌وگو هستم، اما ما به فردی صادق و صلح‌مدار برای انجام این کار نیاز داریم.

در این مصاحبه با اشاره به بی‌ میلی ماکرون برای برقراری ارتباط مستقیم با ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه، از وی پرسیده شد که آیا ایالات متحده می‌تواند به طور بالقوه در چنین مذاکراتی میانجی‌گری کند، به‌ویژه اگر دونالد ترامپ دوباره وارد کاخ سفید شود، گفت: تا آنجا که می‌دانم، فکر نمی‌کنم که ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا شود.

با این حال، ماکرون گفت: هیچ چیز شخصی پشت تصمیم من برای خودداری از گفت‌وگو با پوتین وجود ندارد. بدون شک، من رئیس دولتی هستم که بیشتر از هر شخص دیگری با او صحبت کرده است.

در ژانویه سال جاری میلادی، ماکرون گفته بود که با هرکسی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، همکاری می‌کند و مدعی شده بود: من همیشه همین فلسفه را داشتم. من با کسی که مردم انتخابش می‌کنند، حرف می‌زنم.

ماکرون در ادامه صحبت‌هایش، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه را «متخاصمی» خواند که در صورت شکست نیروهای کی‌یف در این جنگ، در اوکراین متوقف نخواهد شد و از اروپایی‌ها خواست که «ضعیف» نباشند و برای پاسخ آماده باشند. اگر جنگ در اروپا گسترش یابد، روسیه مقصر خواهد بود. اگر امروز تصمیم می‌گرفتیم که پاسخ ندهیم، از قبل شکست را انتخاب می‌کردیم و من این را نمی‌خواهم.

رئیس جمهور فرانسه همچنین گفت که برای اروپا مهم است که خطوط قرمزی را ترسیم نکند که نشانه ضعف برای کرملین و تشویق آن به ادامه تهاجم به اوکراین است. من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. من از روسیه می‌خواهم که این جنگ را متوقف کند و از مواضع خود عقب نشینی و صلح کند. این یک مساله برای پوتین است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها