کد خبر: 705984
تاریخ انتشار :

نماینده مجلس: دو روز تعطیلی مغایر قانون اساسی است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد تعطیلی شنبه یا پنج‌شنبه در کشور گفت: پیشنهاد دولت تعطیلی پنجشنبه است، اما من معتقدم این تعطیلی مغایر اصل سوم قانون اساسی است، چون تبعیض و بی‌عدالتی است.

نماینده مجلس: دو روز تعطیلی مغایر قانون اساسی است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد تعطیلی شنبه یا پنج‌شنبه در کشور گفت: پیشنهاد دولت تعطیلی پنجشنبه است، اما من معتقدم این تعطیلی مغایر اصل سوم قانون اساسی است، چون تبعیض و بی‌عدالتی است.

آصفری اظهار کرد: ما ۱۰ میلیون نفر نیروی کار خصوصی داریم که با تعطیلی پنج‌شنبه باید ببینیم تکلیف این افراد چه می‌شود، چون نباید قانون را برای دو و نیم میلیون نفر کارمند تصویب کنیم بلکه باید برای عموم جامعه باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: این تعطیلی فقط برای دو و نیم میلیون کارمند است و ۱۰ lیلیون کارگر خصوصی باید در روز پنج‌شنبه سر کار بروند.

وی افزود: از طرف دیگر برای آن دو و نیم میلیون نفر باید منابع جدیدی در نظر بگیریم که این امر ریخت و پاش به حساب می‌آید همچنبن بین بخش خصوصی و دولتی ناهماهنگی ایجاد می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس گفت: شمولیت تعطیلی دو روز در هفته باید عموم جامعه باشد و نباید صرفا کارمندان دولت را در نظر بگیرد البته افزایش تعطیلی غیر از اینکه دردی را دوا نمی‌کند فقط بار بیشتری برای دولت دارد و خروجی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: توجیه پیشنهاددهندگان دو روز تعطیلی در هفته، مبادلات اقتصادی با دنیاست، اما امروز مبادلات اقتصادی با دنیا به صورت حضوری نیست بلکه اینترنتی است و این امر در هر روزی می‌تواند انجام شود.

آصفری درباره پیشنهادی مبنی بر اینکه نهاد‌هایی که به داخل کشور مربوط هستند در روز پنج‌شنبه تعطیل شوند و نهاد‌هایی که با خارج از کشور در ارتباط هستند در روز شنبه تعطیل باشند، گفت: بعضی کشور‌ها در روز یکشنبه تعطیل هستند؛ این موضوع را باید چکار کنیم. 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: تعطیلی در کشور‌های مختلف بین پنج‌شنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه است بنابراین نمی‌توانیم تعطیلی کشورمان را به تعطیلی کشور‌های دیگر ارتباط دهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها