کد خبر: 706182
تاریخ انتشار :

زاخارووا: اوکراین افرادی را که در کارهای تروریستی دست داشته‌اند، تحویل دهد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه از اوکراین خواسته افرادی را که در عملیات‌های تروریستی در خاک روسیه نقش داشته‌اند، به مسکو تحویل دهد، از قصد کرملین برای تشکیل پرونده‌ای در دادگاه‌های بین‌المللی خبر داد.

زاخارووا: اوکراین افرادی را که در کارهای تروریستی دست داشته‌اند، تحویل دهد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد کرملین در تدارک تشکیل پرونده‌ای در مراجع قضایی بین‌المللی است و دراین‌رابطه پیامی به کی‌یف فرستاده است.

در روز یکشنبه وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو اخیراً از طریق کانال ارتباطی خود در مینسک، یادداشتی در رابطه‌ با مبارزه با تروریسم به کی‌یف ارسال کرده است. این وزارتخانه امروز (دوشنبه) اعلام کرد در این پیام از کی‌یف خواسته کسانی را که در حملات تروریستی در خاک روسیه نقش داشته‌اند، بازداشت کرده و به روسیه تحویل دهد؛ از جمله «واسیل مالیوک» رئیس سرویس امنیت اوکراین.

زاخارووا دراین‌رابطه گفت: «روسیه قصد دارد به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند. اسناد مربوطه در دست آماده‌سازی است و ما در حال طی‌کردن فرایندهای معمول دراین‌رابطه هستیم.»

این سخنگو تصریح کرد که پیام ارسال‌شده به اوکراین شامل حمله تروریستی اخیر در سالن کنسرت کروکوس نیست، زیرا تحقیقات درباره این حمله هنوز به پایان نرسیده و زوایای پنهان آن روشن نشده است. زاخارووا گفت هنگامی که این تحقیقات به نتیجه برسد، پرونده‌ای مجزا در این رابطه در دادگاه‌های بین‌المللی تشکیل خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها