کد خبر: 706211
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد

ترس کلینتون‌ها از تکرار سناریوی 2016

بسیاری با مقایسه عملکرد بهتر هیلاری کلینتون در انتخابات سال 2016 در زمینه جمع آوری کمک های مالی بیشتر از ترامپ معتقدند این عامل هر چند مهم است اما با تجربه انتخابات سال 2016 هیچ تضمینی برای پیروزی در انتخابات محسوب نمی شود.

ترس کلینتون‌ها از تکرار سناریوی  2016
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - این روزها روسای جمهور اسبق آمریکا حمایتهای خود از بایدن را در رقابت با ترامپ علنی ساخته اند. بوش پسر نیز به عنوان فردی جمهوریخواه، ترجیح می دهد از ترامپ حمایت نکند زیرا معتقد است رئیس جمهور سابق آمریکا، اصول سیاسی حزب جمهوریخواه را به سخره گرفته است! بیل کلینتون ، اوباما و بایدن مثلثی را برای شکست دادن مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ایجاد کرده اند. این اتحاد در سال 2020 و 2022 پاسخ داد و منجر به پیروزی دموکراتها در دو انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای کنگره شد. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این بار چنین ائتلافی پاسخگو خواهد بود؟

باراک اوباما و بیل کلینتون روسای جمهور سابق دموکرات آمریکا در مراسمی با حضور جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در شهر نیویورک حضور یافتند تا برای ستاد انتخاباتی بایدن کمک های مالی جمع آوری کنند. کلینتون و اوباما در این مراسم به موضوعی پرداختند که اقتصاددانان، استراتژیست های سیاسی دموکرات و کاخ سفید را آزار می دهد و آن سوال این است که اگر آمار و وضعیت اقتصادی ایالات متحده در دوره 3 سال گذشته جو بایدن بسیار خوب بوده، چرا آمریکایی ها از اقتصاد اینقدر ناراضی هستند؟اوباما و کلینتون در مراسم جمع آوری کمک های مالی برای جو بایدن در سالن "رادیو سیتی موزیک" شهر نیویورک، از هزاران نفر خواستند که برای دور دوم ریاست جمهوری از دموکرات ها حمایت کنند.

کلینتون، که از سال 1993 تا سال 2001 رئیس جمهوری آمریکا بوده، به نظر می رسید از ادامه وضعیت فعلی نگران است و انتخابات این دوره را با انتخابات سال 2016 مقایسه می کند که همسرش، هیلاری کلینتون از ترامپ شکست خورد.کلینتون گفت، بحران مالی سال 2008 آنچه را که اوباما می‌توانست انجام دهد مخدوش و محدود کرد. به گفته کلینتون، بایدن، در زمانی که معاون اوباما بود، "کار خوبی" انجام داد و در آن زمان قانون بهبودی سال 2009 را اجرا کرد، زیرا آن دو (اوباما و بایدن) برای پر کردن حفره 3 تریلیون دلاری در اقتصاد تلاش می کردند. اما در پایان دوره اوباما، مردم هنوز نتوانستند پیشرفت اقتصادی را به طور کامل احساس کنند و اثرات این پیشرفت بعدها در دوره ترامپ نمایان شد.

کلینتون در مورد اقتصادی که ترامپ از سلف خود به ارث برد، گفت: " صادقانه بگوییم رییس جمهور ترامپ، چند سال خوب را پشت سر گذاشت، زیرا زمینه آن سال های خوب اقتصادی در دوره اوباما پایه گذاری شده بود و در واقع ترامپ نتایج مثبت آن سیاست ها را از باراک اوباما دزدید و به نام خود زد.

بیل کلینتون هشدار داده است که نباید ماجرای پیروزی ترامپ در سال 2016 و راهیابی مجدد وی به کاخ سفید تکرار شود! در آن زمان، برخی دموکراتها ترجیح دادند آرای خود را به علت مخالفت با هیلاری کلینتون( همسر بیل کلینتون) به سبد رای ترامپ بریزندو همین مسئله منجر به شکست دموکراتها در ایالاتی حساس و تعیین کننده شد. این بار نیز برخی دموکراتها نسبت به عملکرد بایدن ناراضی هستند و همین مسئله می تواند منجر به تکرار سناریوی سال 2016 شود. موضوعی که بیل کلینتون نمی تواند نگرانی خود را نسبت به آن کتمان کند. 

طبق گزارش ها، در مراسم سالن "رادیو سیتی موزیک" نیویورک که بزرگ ترین مراسم جمع آوری کمک های مالی برای یک نامزد دموکرات در ادوار مختلف انتخابات آمریکا بوده و مراسمی با حضور ستاره های پرشمار و سرمایه داران حامی مالی حزب دموکرات بود، 25 میلیون دلار پول برای ستاد انتخاباتی بایدن جمع آوری شد. گفتنی است عملکرد بایدن در مقایسه با ترامپ در زمینه جمع آوری کمک های مالی بسیار بهتر بوده و بایدن بیش از دوبرابر ترامپ کمک های مالی برای ستاد خود جمع آوری کرده است. بسیاری با مقایسه عملکرد بهتر هیلاری کلینتون در انتخابات سال 2016 در زمینه جمع آوری کمک های مالی بیشتر از ترامپ معتقدند این عامل هر چند مهم است اما با تجربه انتخابات سال 2016 هیچ تضمینی برای پیروزی در انتخابات محسوب نمی شود.

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها