کد خبر: 706775
تاریخ انتشار :

تعبیر کاخ سفید از پاسخ ایران به اسرائیل؛ یک تهدید فعال

سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره پاسخ ایران به حمله اسرائیل به بخش کنسولگری تهران در دمشق سوریه گفت که «ایالات متحده همچنان آن را یک تهدید فعال می داند.»

تعبیر کاخ سفید از پاسخ ایران به اسرائیل؛ یک تهدید فعال
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 نامه نیوز - «جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره پاسخ ایران به حمله  اسرائیل به بخش کنسولگری تهران در دمشق سوریه گفت که «ایالات متحده همچنان آن را یک تهدید فعال می داند.» وی بار دیگر تاکید کرد که واشنگتن هیچ نقشی در عملیات علیه کنسولگری ایران در دمشق سوریه نداشته است.

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی اعلام کرد ویلیام (بیل) برنز، رئیس سیا روز یکشنبه برای گفت‌وگو درباره توافق آتش‌بس و تبادل اسرا در قاهره بوده و بازگشته است.

«جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: رئیس سیا برای انجام "یک دور جدی مذاکرات" در قاهره بود.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا ادعا کرد که در پایان مذاکرات روز گذشته در قاهره، طرحی به حماس ارائه شده که پاسخ به آن نیازمند چند روز زمان خواهد بود.

کربی تصریح کرد: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا علاوه بر درخواست از نخست وزیر اسرائیل در تماس هفته گذشته خود، برای تقویت مذاکرات و رسیدن به توافق آتش بس، نامه هایی به امیر قطر و رئیس جمهور مصر ارسال کرد تا از آنها بخواهد که «حماس را برای اجرای توافق تحت فشار قرار دهند.»

این سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره پاسخ ایران به حمله  اسرائیل به بخش کنسولگری تهران در دمشق سوریه گفت که «ایالات متحده همچنان آن را یک تهدید فعال می داند.»

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا بار دیگر تاکید کرد که واشنگتن هیچ نقشی در عملیات علیه کنسولگری ایران در دمشق سوریه نداشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها