کد خبر: 706795
تاریخ انتشار :

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

دولت سیزدهم زوایای پنهان ابربدهکاران بانکی را شفاف کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی شفافیت دولت را سبب افزایش فرصت رشد اقتصادی و کاهش بروز فساد عنوان کرد و گفت: این موضوع با توسعه خدمات دولت الکترونیک محقق شد.

دولت سیزدهم زوایای پنهان ابربدهکاران بانکی را شفاف کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدرضا دشتی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره اقدامات دولت در سال ۱۴۰۲ که منجر به تمجید رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران نظام با ایشان از عملکرد دولت شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این سال ها بر اقتصاد مردمی تاکید داشتند و موارد زیادی می توان در این خصوص لحاظ کرد تا مشارکت مردم افزایش یابد.

وی افزود:‌ دولت با حمایت های خود در چهارچوب قانون، فضا را برای حضور موفق شرکت های دانش بنیان در بخش های اقتصادی و علمی کشور فراهم کرد و همزمان توسعه شرکت های عمرانی شهرستان ها را در دستور کار اجرایی خود قرار داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید در شهرهای صنعتی و معدنی مشارکت فعالی در تولید ایفا کنند، عنوان کرد: برخی از شهرها مانند اردکان از ظرفیت بالای سرمایه گذاری برخوردار است که با سهام دار کردن مردم در شرکت های تجاری، اقتصادی و معدنی می توان مردم را در تولید مشارکت داد.

دشتی اردکانی با اشاره به راه اندازی شرکت ها و کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل در دولت سیزدهم یادآور شد: با تدابیری که دولت و قوه قضاییه در این باره اتخاذ کردند، تولیدی ها و کارخانجاتی که نیمه تعطیل یا تعطیل بودند، راه اندازی شدند. البته طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردم باید مشارکت خود در اقتصاد را لمس کنند.

وی با اشاره به شفافیت اقتصادی که راهکار مبارزه با فساد است و دولت سیزدهم به صورت ویژه به آن توجه نشان داد، تصریح کرد: این شفافیت فرصت رشد اقتصادی را در کشور فراهم کرد و از طرفی امکان بروز فساد را به حداقل رساند و این موضوع با توسعه خدمات دولت الکترونیک محقق شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره شفافیتی که در مورد ابربدهکاران بانکی رخ داد، گفت: دولت با این اقدام زوایای پنهانی که در حوزه بانکی وجود داشت را آشکار کرد تا زمینه احقاق حق فعالان اقتصادی بیشتر فراهم شود.

دشتی اردکانی در خصوص طرح ها و پروژه هایی که توسط دولت در اردکان در حال انجام است، یادآورشد: پروژه آب شیرین‌کن خلیج فارس که با طی کردن مسیر حدود ۸۰۰ کیلومتری از بندرعباس به مجتمع صنعتی اردکان منتقل شده است، از پروژه های مهمی است که در دولت سیزدهم به نتیجه رسید. همچنین پایش آلایندگی ها و کاهش آلودگی هوا با حمایت دولت و سازمان محیط زیست در اردکان یزد در حال اجرا است.

وی با قدردانی از حمایت های دولت برای پایش آلودگی هوا در اردکان خاطرنشان کرد: معظل اردکان آلودگی هوا است و امیدواریم سازمان محیط زیست نتایج پایش آلودگی ها را به زودی به استان و شهرستان ها اعلام کند تا وضعیت آلایندگی و آلودگی هوا در این منطقه رفع شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها