کد خبر: 708059
تاریخ انتشار :

رئیس سازمان بسیج: هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان ایران عبور کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از زمان انجام عملیات غرورآفرین "وعده صادق" نگاه‌ها به مردم ایران در کشورهای اسلامی ارتقا پیدا کرد و این اقدام برای سایر ملت‌ها عامل خودباوری شد.

رئیس سازمان بسیج: هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان ایران عبور کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در مراسم محوری گرامیداشت پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس افزود: وعده صادق دقیق‌ترین و پیچیده‌ترین عملیات‌ها علیه رژیم صهیونیستی بود و تنبیه توسط ملت ایران در پی حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان محسوب می‌شود که چقدر دقیق برنامه ریزی شد.

وی گفت: به لحاظ راهبردی جهان اسلام از روز بعد عملیات وعده صادق قد کشید و مورد تکریم قرار گرفت، زیرا ملت‌های مسلمان خود را باور کردند که می‌توانند در سایه مردم سالاری اسلامی از حقوق خود دفاع کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه موسسات مطالعات راهبردی مکرر افکار عمومی را در جریان یافته‌های تحقیقاتی و علمی قرار می‌دهند ادامه داد: عملیات وعده صادق میخی بر تابوت صهیونیست‌ها بود که پیامد‌های آن در آینده برای مسلمان غرورآفرین و برای صهیونیست‌ها سهمگین است.

وی با اشاره به اینکه در سایه تفکرات صهیونیستی، مردم مظلوم و بی دفاع غزه بیش از ۶ ماه است که مقاومت می‌کنند گفت: رزمندگان سلاح و تجهیزات دارند، اما مردم مورد هجمه هستند که بی سلاح و در سخت‌ترین شرایط مقاومت می‌کنند، اما یک نفر اعلام نارضایتی نکرده است.

گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت در جهان 

سردار سلیمانی گفت:، چون مردم فلسطین به فرهنگ امام حسین (ع) تاسی کرده و این فرهنگ را از ملت ایران آموخته‌اند که از انقلاب اسلامی جوشید و در سطح جهان گسترش یافت.

وی اضافه کرد: اسرائیل در برابر پاسخ ایران، حداکثر توان و ظرفیت را در قالب ۱۰ کشور به میدان آورد که البته این‌ها از چشم ناظران بین المللی دور نمانده است و سنت الهی قاعده‌هایی داشته که ملت ایران به آن اعتماد دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تاکنون جنگ‌های بسیار دردناکی در جهان شکل گرفته و کشتار مسلمانان پیامد تمدن منحرف شده از مسیر الهی بوده که پایان این دوران فرارسیده، چون سنت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه شروع پایان این دوران با پیروزی انقلاب اسلامی همراه بود گفت: خداوند انقلاب اسلامی را به پرچمداری امام راحل به پیروزی رساند تا زمینه اضمحلال این ستم‌ها فراهم شود.

سردار سلیمانی افزود: از همین مسجد شکر صحرای طبس و از زبان مردم ولایتمدار استان‌های خراسان جنوبی و یزد و مردم شهرستان طبس اعلام می‌کنیم که ملت‌ها امیدوار باشند به این مسیر و آن نگاهی که به ملت ایران و رهبر حکیم و فرزانه دوخته‌اند قطعا به نتیجه مورد انتظار خواهند رسید.

ملت ایران در مسیر عزت و تمدن سازی است

وی اظهار کرد: ملت ایران در مسیر بازیابی عزت از دست رفته خود قرار گرفته و در مسیر دولت سازی و تمدن سازی الگوی خود را تکمیل کرده تا در کنار ملت‌های مسلمان قرار گیرد و تمدن اسلامی شکل بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تمدن غربی برخلاف تمدن اسلامی است و این تمدن در خدمت همه دولت‌ها و ملت‌ها خواهد بود، چون ویژگی اسلام این است.

وی اضافه کرد: رشد و توسعه اسلام و تشیع در جهان ناشی از این است که دنیا می‌بیند ملتی در این مسیر قرار گرفته، اما صهیونیست‌ها نه ملت هستند نه دولت، چون سرزمینی ندارند و قدرت اطلاعاتی و امنیتی، آن‌ها را گرد هم آورده و در مسیر فروپاشی قرار گرفته است.

سردار سلیمانی گفت: واقعه طبس، شهادت محمد منتظر قائم، شهدای جبهه مقاومت و همه پیروزی‌های ملت مسلمان پیام مهم داشته و این است که عظمت مسیر حق بزرگ‌تر از آن بوده که در ذهن‌ها شکل گرفته، چون آرایش جدید جهان قدرت زیادی دارد و باید غرب آن را باور کند.

هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان کشور عبور کند

وی افزود: ملت ایران افتخار دارد سرزمین خود را از دخالت آمریکا مصون نگه داشته و هیچ پرنده خارجی نمی‌تواند از آسمان کشور عبور کند در صورتی که برخی کشور‌های منطقه حریم هوایی خود را در اختیار آمریکا قرار داده‌اند و مشابه وضعیت کشور ما در دوران شاه است چرا که مستشاران آمریکایی بر ملت سلطه داشتند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی بیرون انداخته شدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: دنیا به صورت عمیق این مساله را تحلیل و تحسین می‌کند، چون ملت ایران و انقلاب اسلامی در برابر هر توطئه‌ای پیروز شد و نمونه آن حادثه پنجم اردیبهشت در صحرای طبس است، پنجم اردیبهشت روز بزرگی در تاریخ ملت ایران بوده و این رویداد بزرگ مربوط به انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه پیام‌های با عظمتی در این رویداد نهفته است که برای ملت ایران درس‌های بزرگی دارد گفت: آن روز یک وعده صادق الهی بود چرا که در قرآن مجید می‌فرماید سوء ظن به وعده خداوند نداشته باشید.

بنیان آمریکا و اسرائیل بر قتل عام است

سردار سلیمانی بیان کرد: آمریکا ۲۵۰ سال سابقه تاریخ دارد، اما بیش از ۶ میلیون نفر در جنگ‌های داخلی آمریکایی‌ها کشته شدند تا این سرزمین را تصرف کنند، همانطور که رژیم صهیونیستی با اشغالگری و وحشی گری مردم مظلوم فلسطین را قتل عام می‌کند.

وی با بیان اینکه فتنه اسرائیل از سال ۱۹۱۷ آغاز شد و تا زمان عملیات طوفان الاقصی بیش از ۶۵ مورد صهیونیست‌ها مسلمانان فلسطین را قتل عام کردند گفت: شکل‌گیری آمریکا نیز چنین بنیانی دارد و نقطه نامشروعی براساس خونریزی تاریخ این کشور را شکل داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: غرب با مسلط شدن قدرت کارشناسی و علمی دنیا را تحت سیطره قرار داده و ۲۴۰ سال است که آمریکایی‌ها در حال جنگ هستند.

وی با اشاره به تصویب ۹۷ میلیارد دلار در کنگره آمریکا برای جنگ رژیم صهیونیستی، اوکراین و تایوان گفت: دنیا را باید بیدار کرد و این کار ملت ایران است، چون جلوی متجاوزان ایستاد، آمریکا چندین بار به عراق حمله کرد حتی حاکم هم برای این کشور گذاشتند، اما مجاهدت مردم عراق و رزمندگان جبهه مقاومت نقشه‌های آن‌ها را از بین برد.

جلوگیری از دستیابی کشور‌ها به توان نظامی

سردار سلیمانی افزود: آمریکایی‌ها ۲۰ سال افغانستان را اشغال کردند که هیچ توجیهی نداشت و مردم را قتل عام کردند در ویتنام نیز همین روش را در پیش گرفتند همچنین در سوریه پایگاه زدند و در گوشه گوشه دنیا حضور دارند تا کشور‌ها را از دستیابی به توان نظامی باز دارند.

وی با تاکید بر اینکه اگر آمریکا کنار صهیونیست نبود، اسرائیل طی ۲۴ ساعت از هم می‌پاشید گفت: نشانه‌های بیداری در مردم آمریکا دیده می‌شود، ولی کافی نیست، زیرا رئیس جمهور آن‌ها علنا در رسانه‌ها ملت‌های بزرگ دنیا را تهدید می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: همه بانک‌ها، رسانه‌های بزرگ، تجارت آمریکا و صنایع جنگی را صهیونیست‌ها در اختیار دارند به طوری که بودجه نظامی آمریکا بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار است به همین دلیل اعتبار نظامی ۱۰ کشور بزرگ را در یک سال برای یک جنگ تصویب می‌کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا را باید شناخت و در این زمینه نیاز است مطالعات عمیق انجام شود، چون هدف آمریکا سلطه گری و تسلط بر جهان است تا در خدمت صهیونیست‌ها باشد.

سردار سلیمانی گفت: نیروی شکل دهنده احزاب سیاسی، علم و فناوری و صاحب تمام قدرت اقتصادی صهیونیست‌ها هستند لذا اسرائیل همچون یک غده سرطانی جنایت می‌کند و از او حمایت می‌شود.

معجزه الهی پیروزی بزرگی را نصیب ملت ایران کرد

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران تحولات بزرگی را پشت سر گذاشته و افتخارات زیادی آفریده است افزود: این معجزه الهی پیروزی بزرگی را نصیب ملت ایران کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شکست عملیات پنجه عقاب در صحرای طبس اظهار کرد: در این عملیات از توان قوی‌ترین فرمانده نظامی آمریکا استفاده و نظامیان زبده‌ای انتخاب شد، سخت‌ترین آموزش‌ها، پیشرفته‌ترین تجهیزات و دقیق‌ترین برنامه ریزی عملیاتی را با فعال شدن شبکه جاسوسی در کشور‌های منطقه هماهنگ کرده بودند.

وی بیان کرد:، اما پیروزی را خداوند نصیب ملت ایران کرد و شن‌ها مامور خدا بودند تا ارتش متجاوز و نیروی ستمگر را شکست دهند و می‌توانست صدمه‌ای به ملت ایران باشد.

سردار سلیمانی گفت: شبکه نفوذ داخلی لیبرال‌ها بودند که هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران و دفاع مقدس را رقم زدند و این‌ها همه به خاطر نقشه‌های آمریکا بود.

وی با اشاره به اینکه شروع توطئه‌های آمریکا از کودتای ۲۸ مرداد بود که در کنار صهیونیست‌ها قرار گرفتند افزود: آمریکا در جنگ تحمیلی علیه ایران مستقیم در کنار صدام قرار گرفت، به سکو‌های نفتی حمله و هواپیمای مسافربری را ساقط کردند لذا فهرست عجیب و غریب از جنایت‌ها را رقم زدند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها